اگر قبلاً به کووید مبتلا شده اید ، آیا واقعاً مصون هستید؟


خبرنگار دنیس تامپسون HealthDay

دوشنبه ، 27 سپتامبر 2021

به نظر می رسد عقل سلیم برای افرادی که مبتلا به کووید -19 هستند اکنون مصونیت ذاتی دارند ، بنابراین مجبور نیستند با واکسیناسیون خود را اذیت کنند.

عقل سلیم ، بله ، اما همچنین اشتباه است ، پزشکان در مورد بیماری های عفونی می گویند.

دکتر بادی کریچ ، رئیس منتخب انجمن بیماریهای عفونی اطفال ، گفت: مورد شما از بیماری کووید-به ویژه اگر بسیار خفیف بود-احتمالاً پاسخ ایمنی کافی را برای محافظت پایدار در برابر SARS-CoV-2 ایجاد نکرده است.

کارشناسان می گویند حتی در صورت ابتلا به کووید 19 ، باید واکسینه شوید تا مطمئن شوید که مورد دوم بدتر از مورد اول را نخواهید گرفت.

کریچ ، مدیر برنامه تحقیقات واکسن Vanderbilt در نشویل ، ایالت تن ، گفت: “همه عفونت ها یکسان ایجاد نمی شوند.” وی افزود: “ما اکنون بیش از یک سال داده داریم که به وضوح به ما نشان می دهد هرچه عفونت خفیف تر باشد ، کمتر است و سپس مقاومت ایمنی در برابر ویروس کرونا کمتر خواهد بود. “

او از تجربه شخصی صحبت می کند. COVID-19 در مارس 2020 ، تقریباً در آغاز همه گیری ، به خانواده پنج نفره وی برخورد کرد.

کریچ گفت: “اگر می خواستید ، من اولین فرزندخوانده بودم.”

سطح آنتی بادی پس از عفونت به طور قابل توجهی متفاوت است

کریچ گفت ، آزمایش خون نشان داد که دخترش ، که فقط یک روز علائم داشت ، سطح آنتی بادی ضد کووید -19 را در حدود 700 افزایش داد. همسرش به مدت یک هفته علائم شبیه آنفولانزا داشت ، طعم و بوی خود را از دست داد و سطح آنتی بادی حدود 7000 را تولید کرد.

کریچ با یک عفونت ناخوشایند 16 روزه مواجه شد که شامل یک مورد ذات الریه بود و در نهایت سطح آنتی بادی در حدود 50،000 به پایان رسید.

وی گفت: “در آن واحد خانوادگی بود که پاسخهای آنتی بادی کاملاً متفاوتی داشتیم که نشان می داد علائم ما چقدر شدید بود.”

کریچ گفت ، در مقایسه ، واکسن های COVID-19 “قرار گرفتن در معرض کنترل” در برابر ویروسی را که شما را به بیمارستان نمی رساند اما واکنش آنتی بادی قوی را ایجاد می کند که در استرس در آزمایشات بالینی آزمایش شده است ، ایجاد می کند.

نکته خوب این است که به عنوان یک بازمانده از COVID-19 ، پاسخ شما به واکسن باید در آینده از شما محافظت قوی تری نسبت به متوسط ​​داشته باشد.

کریچ دریافت که هنگامی که او مجدداً در دسامبر 2020 به عنوان یک بیماری همه گیر عمل کرد ، به عنوان بخشی از اولین موج کادر پزشکی برای دریافت واکسن جدید تأیید شده COVID-19 بود.

کریچ گفت ، پس از دومین دوز واکسن ، “تیتر آنتی بادی من از 50،000 به 1.2 میلیون افزایش یافته است.”

تجربیات کریچ در مطالعه قبلی دانشگاه تل آویو در اسرائیل منعکس شده است ، جایی که محققان دریافتند واکسیناسیون به طور متوسط ​​سطوح آنتی بادی را تقریباً سه برابر بیشتر از آنچه که توسط عفونت طبیعی تولید می شود ، تولید می کند.

واکسیناسیون محافظت بیشتری می کند

به گفته دکتر ، نه تنها این سطح ایمنی بیشتر دوام خواهد آورد ، بلکه انتظار می رود آنقدر وسیع باشد که بتواند با چالش های ناشی از انواع COVID-19 که سعی در جهش در دفاع ما دارند ، پاسخگو باشد. ویلیام شافنر ، مدیر پزشکی Bethesdy ، MD. بنیاد ملی بیماریهای واگیر

شافنر می گوید: “در صورت واکسیناسیون ، آنتی بادی های بیشتری نسبت به پس از خود عفونت طبیعی دریافت خواهید کرد.” “شما طیف وسیعی از آنتی بادی ها را دریافت می کنید که بدن شما را در برابر انواع مختلف مقاوم تر می کند.”

به عنوان مثال ، محققان دانشگاه ایلینوی Urbana-Champaign اخیراً گزارش کردند که آنتی بادی های تولید شده توسط انسان آلوده به گونه اصلی COVID-19 به انواع جدیدتر متصل نمی شوند.

کریچ گفت ، این نگرانی را افزایش می دهد که افرادی که در شروع همه گیری آلوده شده اند ، ممکن است برای دومین بار با یک نوع عفونی یا کشنده تر از COVID بیمار شوند.

اگر کسی از این بیماری ، به ویژه کسانی که سال گذشته به این بیماری مبتلا شده بودند ، از همه آنچه ما می دانیم ، برخوردار باشد ، واضح است که حتی یک دوز واکسن آنقدر او را تقویت می کند که به طور دائم از این ویروس محافظت می شود. ” او گفت.

به طور خاص ، ظهور نوع دلتا دیدگاه پزشکان در مورد مصونیت ذاتی را تغییر داده است ، زیرا بیش از دو برابر انواع قبلی مسری است.

کریچ گفت: “همه چیز با دلتا تغییر کرده است.” “افراد نمی توانند با مصونیتی که قبل از عفونت دریافت کرده اند آرام شوند. آنها نمی توانند ایمنی را در آن تضمین کنند. در واقع ، آنها باید واکسینه شوند تا بتوانند تقویت کننده مورد نیاز خود را داشته باشند. “

باورهای غلط در مورد تردید واکسن سوخت

دکتر آمش آدالجا ، متخصص در مرکز ایمنی سلامت جان هاپکینز در بالتیمور ، گفت که می ترسد تصورات غلط در مورد ایمنی ذاتی “باعث تردید در مورد واکسیناسیون شود”.

آدالجا گفت: “کسانی که مصونیت ذاتی دارند اغلب می گویند که در گروه معادل واکسینه نشده قرار دارند.” “ایمنی ذاتی مهم است و محافظت قابل ملاحظه ای در برابر عفونت مجدد و بیماری های جدی ایجاد می کند. با این حال ، مشخص نیست که این حفاظت چقدر مقاوم است و چقدر در برابر انواع مختلف مقاومت می کند.”

کارشناسان پیشنهاد کرده اند که این بدان معنا نیست که شما اتاق پیچ و تاب ندارید. به احتمال زیاد در روزها و هفته ها بلافاصله پس از عفونت COVID-19 از ایمنی خوبی برخوردار خواهید بود.

شفنر گفت: “هنگامی که از عفونت طبیعی بهبود یافتید ، مقداری مصونیت خواهید داشت. در این مورد شکی نیست. ما فقط نمی دانیم چقدر طول می کشد.”

کریچ گفت ، باید در مورد زمان واکسیناسیون با پزشک خود صحبت کنید ، به خصوص اگر به تازگی از COVID-19 بهبود یافته اید.

کریچ بر خلاف مورد COVID-19 به کسانی که در برابر واکسیناسیون مصونیت دارند حسادت می کند.

او گفت: “اگر می توانستم مصونیت بهتری در چند ماه اول همه گیری بدون بیماری مانند من داشته باشم ، پسر ، آن را می پذیرفتم.”

اطلاعات بیشتر

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده مکرراً در مورد واکسیناسیون COVID-19 س askedالاتی مطرح کرده است.

منابع: بادی کریچ ، MD ، MPH ، رئیس انجمن بیماری های عفونی اطفال و مدیر برنامه تحقیقاتی واکسن Vanderbilt ، نشویل ، تنن ، انتخاب شد. ویلیام شافنر ، MD ، مدیر پزشکی ، بنیاد ملی بیماریهای عفونی ، Bethesda ، MD ؛ آمش آدالجا ، MD ، استادیار ، مرکز امنیت بهداشت جان هاپکینز ، بالتیمور

MedicalNews
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.

دیدگاهتان را بنویسید