اولین فردی که وارد غار جاسوسی شد این جوان خوش تیپ بود + تصویر


به گزارش گروه حماسه و مقاومت خبرگزاری فارس ، 39 سال از شهادت عباس محمد ورامینی فرمانده قرارگاه یازدهم قدر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می گذرد، فرمانده تهرانی که به خاطر درخشش او به عنوان رئیس ستاد حاج همت یاد می شود. در عرصه جهاد و جنگ.


شهید عباس ورامینی اول از سمت راست

شهید عباس ورامینی اولین نفری بود که به حلقه جاسوسی پیوست

در 22 آبان 1358 هنگامی که پیروان مسلمان پیرو خط امام دفتر آمریکا را تصرف کردند، ایشان اولین فردی بود که وارد غار جاسوسی شد. شهید عباس ورامینی یک سال در لانه جاسوسی کار کرد. او در آن روزها مسئولیت آموزش نظامی دانشجویان پیرو خط امام را بر عهده داشت و به آنها اسلحه می داد.


لبخند او

در این مدت با دختری مذهبی و مؤمن آشنا شد و ازدواج کرد. امام (ره) در روز عید مبعث خطبه عقدشان را خواندند و از همان زمان زندگی بسیار ساده ای را آغاز کردند. در واقع عباس پس از آزادی گروگان ها به عضویت سپاه درآمد و در مرکز آموزش سپاه دهم مشغول به کار شد. او شبانه روز در سپاه کار می کرد و برای دستگیری خائنان تلاش زیادی می کرد، چرا که خائنان ترور او را در برنامه های خود قرار دادند.


از سمت راست نفر دوم شهید محمدرضا دستواره، از چپ نفر دوم شهید همت، نفر سوم شهید عباس کریمی کهرودی و نفر چهارم شهید عباس ورامینی هستند.

آخرین اقدام رهبر تهرانی به گفته شاهد همت

شهید محمد ابراهیم همت فرمانده سپاه 27 محمد رسول الله در خصوص این سردار دلیر لشکر خود گفت: حاج عباس ورامینی یکی از امیدهای آینده انقلاب و کشور ماست. به خاطر توضیحاتی که شنیدم او را از ارتش تهران به لشکر آوردم. از روز اولی که به ستاد لشکر 27 رسید، او را به عنوان رئیس ستاد داشتیم. مثل ماهی است که همیشه می خواهد از دست کسی بلغزد و به دریای کار برود… روز قبل از شروع مرحله چهارم کار، دعایی به من کرد و گفت حاجی. من مریض هستم، می خواهم بروم جراحی، دوباره گریه کرد. گویا خدا او را خواسته و خیلی اصرار کرده است. چند روز پیش 2 گلوله به او اصابت کرد. خیلی فرق داشت با سهم خودش رفت و مرد.


شهید همت در هفتمین اجلاسیه شهید عباس ورامینی گفت

پیش از این خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوانمثل ماهی از دست اربابش می لغزد و سر کار می رودشرح حال این سردار رشید اسلام را آورده است.

درباره این شاهد بیشتر بدانید

سردار شهید حاج عباس (محمد) ورامینی از شاگردان پیرو خط امام خمینی (ره)، رئیس ستاد کل سپاه 11 قدر، رئیس ستاد 27 لشکر محمد رسول الله (ص) در بیست و هشتم آبان 1362، در ایام دهه فجر در فتح قله کانی مانگا از ارتفاعات پنجوین در غرب کشور جان باخت.


شهید عباس ورامینی رئیس ستاد لشکر 27 محمد رسول الله (ص) ایستاده از راست مرد دوم

جانشین لشکر 27 حضرت محمد رسول الله در پنجم بهمن 1333 در تهران دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوران جوانی و تحصیل به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. مزار او در قطعه 24 بهشت ​​زهرا تهران قرار دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید