اولین آمریکایی که واکسن COVID را تزریق کرد ، تقویت کننده دریافت کرد. در اینجا نحوه دریافت یکی وجود دارد.


در دسامبر سال گذشته ، پرستار ساندرا لیندسی اولین نیویورکی-و یک آمریکایی-شد که دوز COVID-19 را خارج از آزمایش بالینی مصرف کرد. در حدود 300 روز پس از آن ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده در مبارزه برای مهار همه گیری شرکت کردند.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز یهودیان North Island Health در لانگ آیلند ، در پیشگیری از هر گونه افزایش بیماری کووید ، از جمله نوع اخیر با قدرت دلتا ، پیش قدم بود.

و روز چهارشنبه ، لیندسی – که دارای مدرک دکترا است – و دو دریافت کننده اولیه واکسن دیگر ، تزریق تقویت کننده خود را انجام دادند.

دکتر لیندسی می گوید: “احساس فوق العاده ای دارم. بلند شده و بیرون آمده ام. درست مثل این که به دو عکس اول واکنش نشان دادم.”

مردم از سراسر کشور در حال حاضر عکس های بیشتری از Pfizer-BioNTech دریافت می کنند ، تنها شلیکی که در حال حاضر واجد شرایط دوز سوم است. دریافت کنندگان واکسن جانسون و جانسون و مدرنا باید فعلا منتظر بمانند.

این یکی از بسیاری از اصولی است که نیویورکی ها باید قبل از رفتن به داروخانه برای یک تزریق اضافی بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

چرا من در واقع به یک دوز تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن های کووید در پیشگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی هستند. و همچنین خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهند. (توجه: واکسنهای Pfizer و Moderna در ابتدا مجاز به دو دوز بودند ، در حالی که جانسون و جانسون یک دوز واحد را ارائه کردند.)

با این حال ، مطالعات نشان می دهد که محافظت از Pfizer – در برابر عفونت و بستری شدن – ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. اگرچه این واکسن mRNA است ، اما به نظر می رسد Moderna بهتر از Pfizer است.

دکتر سلین گوندر ، متخصص بیماریهای عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان Bellevue ، در این هفته به ساینس گفت: “من تعجب نمی کنم اگر توصیه ها برای دریافت کنندگان مدرن کمی محدودتر از Pfizer باشد.” به

به نظر می رسد کاهش در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و متخصصان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران خط مقدم نیز این کاهش اثر واکسن را در برابر ابتلا به ویروس در محدوده 6 ماهه تجربه می کنند.

این کاهش در بهره وری به دلیل نوع دلتا است ، اگرچه ممکن است تا حدی به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش مواجهه روزانه باشد.

“ما نگران افزایش احتمالی زمستان هستیم.” من و خواهران خسته شده ایم. “دکتر لیندسی می گوید.” ما از تعداد افرادی که از دست داده ایم ناراحت هستیم. “آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. “

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از تقویت بهره مند شویم.

خوب ، پس چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری تزریق تقویت کننده را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال با شرایط پزشکی که آنها را در معرض بیماری جدی قرار می دهد و بزرگسالان در مراکز مراقبت طولانی مدت توصیه می کنند.

افراد جوانتر با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند ، اگرچه یک کلمه رسمی از CDC می گوید که افراد در این گروه ها باید تصمیمات خود را بر اساس قرار گرفتن در معرض فردی و خطر بیماری جدی بگیرند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد جوانان گفت: “این گروهی از س questionsالات است.” “اما اگر سوالی دارید ، می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران خط مقدم در محیط های پرخطر – مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها – و افرادی که در محیط های مشابه زندگی می کنند نیز دارای حق رزرو هستند.

چه زمانی تقویت کننده ها برای واکسن های دیگر آماده می شوند؟

دریافت کنندگان واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا هنوز باید انگشتان دست خود را روی دست نگه دارند ، حتی اگر از این حق برخوردار باشند. CDC می گوید وقتی سازمان های فدرال اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند ، دستورالعمل های تقویت کننده را برای گروه به اشتراک خواهند گذاشت.

جانسون اند جانسون اوایل هفته جاری اعلام کرد که سازمان غذا و دارو در حال به اشتراک گذاری این اطلاعات است. شرکت مستقر در نیوجرسی اعلام کرد که متوجه شده است که واکسیناسیون دوم می تواند بازده واکسیناسیون را از 79 درصد به بیش از 90 درصد برساند و آن را با رقبای مجاز خود هماهنگ کند.

کمیته مشورتی FDA قرار است در 14 و 15 اکتبر برای بررسی عکس های تقویت کننده برای Moderna و Johnson & Johnson دیدار کند. در حال حاضر مشخص نیست که آیا گیرندگان Pfizer می توانند از تقویت کننده های مارک دیگر یا بالعکس استفاده کنند – اما موسسه ملی بهداشت در حال تحقیق است.

دکتر گوندر در Science در روز جمعه گفت: “NIH در حال حاضر در حال مطالعه تمام ترکیبات احتمالی Pfizer ، Moderna و J&J است – کدام یک را ابتدا دریافت کردید و کدام را باید به عنوان تقویت کننده دریافت کنید” تا بتواند دریابد کدام ترکیب بهتر است. “ما باید تا اواسط اکتبر اطلاعاتی در مورد همه این رژیم های تطبیق کننده بازی داشته باشیم.”

دکتر Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و آمار زیستی در دانشکده کارشناسی ارشد بهداشت عمومی CUNY ، گفت: صرف نظر از این ، این افراد هنوز از اولین واکسیناسیون کامل خود سود می برند.

وی گفت: “اثربخشی واکسن ها همچنان بالا است.” مردم باید بدون تقویت کننده همچنان احساس امنیت کنند. “

فرض کنید من حق دارم. چه زمانی باید تقویت کننده دریافت کنم؟

با توجه به CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از دومین عکسبرداری Pfizer شما گذشته باشد ، می توانید بروید. دکتر. برای سادگی ، بوکولز پیشنهاد می کند که شش ماهگی دوز دوم را انتخاب کنید.

تنها استثنا این است که در هنگام دریافت دوز اول – به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی – به شما ایمنی داده شد. در این صورت ، شما 28 روز پس از واکسیناسیون دوم ، دوز دیگری از COVID را دریافت می کنید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – بلکه یک دوز مکمل برای افزایش ایمنی افراد دارای نقص ایمنی در سطح بقیه جمعیت واکسینه شده است.

همچنین ایده خوبی است که همزمان با تزریق واکسن آنفولانزا از تقویت کننده استفاده کنید.

خوب ، من حق دارم شش ماه می گذرد. آیا باید برای انجام یک عکس به مرکز جاویتس برگردم یا چه؟

برخی از سایت های واکسیناسیون انبوه نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده اند ، در حالی که برخی دیگر کوچک شده اند. بنابراین بهترین راه حل یک داروخانه محلی ، یک پزشک مراقبت های اولیه یا یک کلینیک اجتماعی است. نیویورک ، دولت های ایالتی و فدرال همه ابزارهای جستجوی واکسن را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد بر اساس تولید کننده فیلتر کنید ، بنابراین می توانید مطمئن شوید که از وب سایت واکسن Pfizer دیدن می کنید. این شهر همچنین دارای یک برنامه ریز آنلاین مفید است که می توانید برای جلسه در یکی از مراکز واکسیناسیون شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای قرارهای واکسن برای افراد معلول نیویورکی و افراد مسن را ارائه می دهد. می توانید سوار شدن را با شماره 877-VAX-4NYC (877-829-4692) ترتیب دهید. COVID-19 و واکسن آنفولانزا یاب این شهر همچنین به کاربران اجازه می دهد تا سایتهای واکسیناسیون موجود را انتخاب کنند. و می توانید برای یک قرار ملاقات واکسن در خانه خود به صورت آنلاین یا با شماره تلفن بالا تماس بگیرید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند از واکسن یاب ایالت خود استفاده کنند یا برای برنامه ریزی تزریق تقویت کننده با شماره 1-855-568-0545 1-855 تماس بگیرند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوکولز احتمالاً در مورد آنچه شما پس از دوز دوم Pfizer تجربه کرده اید صحبت می کند. پس از دومین ضربه ، او همچنین در هنگام تزریق تقویت کننده دچار درد دست و خستگی شد. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک وب سایت توانمندسازی کامل با اطلاعات و منابع فراوان برای پیگیری ایجاد کرده است. CDC همچنین صلاحیت را با جزئیات بیشتری بررسی می کند و تصاویر و صورتجلسات کمیته مشورتی واکسیناسیون به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید