اهمیت صبحانه – وب سایت رسمی دکتر محمد صفاریانا


صبحانه یک وعده غذایی بسیار مهم است – می تواند روز شما را خوشایندتر یا خراب تر کند. صبحانه باید حداقل 20 درصد از انرژی روزانه شما را تامین کند. در حالی که اکثر مردم به دلیل عدم آگاهی از اهمیت این و آن غذا ، از مصرف آن خودداری می کنند یا آن را مفید و مغذی نمی دانند.

مطالعات نشان داده است که نه تنها صبحانه ، بلکه دفعات و تداوم آن نیز در تغییر وزن مثر است. عدم صبحانه در کشورهای مختلف گزارش شده است و این وضعیت در بین نوجوانان بیشتر بود. برخی مطالعات رابطه بین صبحانه با چاقی و اضافه وزن را نشان داده اند و این صبحانه نیست که یکی از عوامل اضافه وزن و چاقی در نوجوانان است.

هنگامی که شخصی عمداً یا به زور وعده های غذایی را حذف می کند ، میزان سوخت و ساز بدن سوزانده و انباشته می شود. غذا ادامه می یابد ، درصد سوخت و ساز بدن بیشتر کاهش می یابد. در دراز مدت) متابولیسم پایه BMR (فرد زمین می خورد و بدن انرژی کمتری می آموزد زن ری ده اینچ باقی می ماند. کمتر از افرادی که عادت به خوردن صبحانه ندارند و از سوی دیگر ، کسانی که صبحانه نمی خورند به احتمال زیاد در طول روز بیش از حد غذا بخورید. ارزش کم و ارز بدون مراجعه به آن ، بد خواهد بود) ، از جمله دیابت و چربی خون بالا. (البته منظور من صبحانه ، بیسکویت صبحانه سالم ، شکلات ، تنقلات و آب میوه غیر معمول نیست.)

دیدگاهتان را بنویسید