اهداف آزادسازی فلسطین چیست؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین الملل


خبرگزاری مهر – گروه بن جهان: دوشنبه هفته جاری 12 سپتامبر 2022 مصادف با هفدهمین سالگرد اخراج رژیم صهیونیستی از نوار غزه است. حکومت صهیونیستی از پانزدهم اوت در سال 2005، تخلیه 21 روستای صهیونیستی به وسعت 3591 هکتار در نوار غزه آغاز شد. حدود 8 هزار صهیونیست در این روستاها زندگی می کردند.

دولت صهيونيست در سال 1967 نوار غزه را اشغال كرد و تا سال 1994 بر اين نوار حكومت كرد و تا سال 1994 كنترل نوار غزه را به فلسطيني ها واگذار كرد و در آن زمان نيروهاي اين دولت در صهيونيست ها باقي ماندند. محل سکونت

اولین شهرک صهیونیست نشین در نوار غزه به نام آن نامگذاری شد نتزر شیطان این شهرک در سال 1976 ساخته شد. آخرین شهرک ها پس از آغاز انتفاضه الاقصی در سال 2001 ساخته شد.

در نتیجه تحریم ها و فشارهای مقاومت فلسطین در جریان به اصطلاح جنگ نوار غزه، دولت صهیونیستی به ویژه پس از آغاز انتفاضه مسجدالاقصی در سال 2000 میلادی مجبور به خروج از نوار غزه شد. .

حملات مقاومت فلسطین خسارات سنگینی به دست دولت صهیونیستی وارد کرده و این دولت را مجبور به فرار از نوار غزه کرده است. در آن زمان، آریل شارون، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی، طرح خروج از غزه را به منظور کاهش هزینه های اقتصادی و مادی ناشی از اشغال این گروه ارائه کرد.

در نتیجه مقاومت، نظامیان صهیونیست مجبور به فرار از غزه شدند و شهرک های ساخته شده را بمباران و تخریب کردند تا چیزی برای فلسطینیان باقی نماند و بر این اساس 2000 خانه و 26 معبد را ویران کردند.

طرح تخلیه رژیم صهیونیستی شامل تخلیه 4 روستای صهیونیستی به نام جانیم است. کادم، صفحه اصلی اکنون سانور بازگشت

پس از فرار صهیونیست ها از غزه، هزاران فلسطینی به خیابان ها ریختند و جشن گرفتند. به گفته کارشناسان، برکناری رژیم صهیونیستی از غزه تحولی چشمگیر در پیشرفت مقاومت فلسطین و ارتقای توانمندی های آن و گسترش دامنه مبارزه با دشمن صهیونیستی است.

سران سابق ارتش رژیم صهیونیستی اعتراف کرده اند که عقب نشینی از غزه آسان و خوشایند نبوده، بلکه به دلیل خسارات فراوان ارتش انجام شده است.

به این دلیل، زیوی فراکش رئیس شعبه سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در آن زمان گفته بود که عقب نشینی از غزه به دلیل ناتوانی در حمایت از 8000 ساکن صهیونیست در نوار غزه و هزینه های نظامی بالای ارتش بوده است.

اهداف آزادسازی فلسطین چیست؟

پس از تخلیه غزه، این منطقه به طور کامل توسط رژیم صهیونیستی محاصره شده و این منطقه به زندانی روباز تبدیل شده است، اما با وجود این، مقاومت فلسطین در غزه هر روز، هر روز قوی‌تر شده و به یک زندان وحشتناک تبدیل شده است. کابوس برای دزدان صهیون، در جنگ های گذشته، صهیونیست ها را شکست داده است.

پس از سال 2005 و برکناری شرم آور رژیم صهیونیستی از غزه، جنبش مقاومت فلسطین به شکلی عادلانه و پایدار ادامه دارد. گروه های مقاومت با اعتقاد راسخ به عدالت این جنگ ها توانستند به حقوق از دست رفته ملت فلسطین دست یابند. او و به همین منوال ادامه دادند پس از سال 2005 و برکناری شرم آور رژیم صهیونیستی از غزه، جنبش مقاومت فلسطین به شکلی عادلانه و پایدار ادامه دارد. گروه های مقاومت با اعتقاد راسخ به عدالت این جنگ ها توانستند به حقوق از دست رفته ملت فلسطین دست یابند. او و به همین منوال ادامه دادند.

مقاومت فلسطین با تقویت توان تسلیحاتی و موشکی خود در سال های اخیر تصمیم گرفته است تا حقوق از دست رفته فلسطینی ها را به رسمیت بشناسد و شهرک نشینان را از سرزمین ها و اماکن مقدسشان و رضای الهی اخراج کند.

دولت صهیونیستی در سال های اخیر پس از تصرف با شرمندگی از کاخا کاها تمام محاصره این دره را در دستور کار خود گذاشته است. اپوزیسیون فلسطینی تایید کرده است که در برابر پیامدهای محاصره دو میلیون فلسطینی بسته نخواهد ماند.

مقاومت فلسطین در جنگ سیف اورشلیم (شمشیر قدس) در سال 2021 که بین غزه و ارتش رژیم صهیونیستی برگزار شد، تظاهراتی برای افزایش نیروهای خود به نمایش گذاشت و رژیم صهیونیستی را مجبور به بازگشت در اقدامات خشونت آمیز علیه مردم فلسطین کرد. این نبرد به وضوح راه پیروزی نهایی در فلسطین را نشان داد.

آزادی غزه؛ مقدمه ای بر آزادی فلسطین

به همین منظور «سهیل هندییکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش حماس امروز یکشنبه (13 سپتامبر 2022) هنگامی که برای جشن آزادسازی غزه در حاشیه این بخش رفته بود، گفت: مقاومت فلسطین همچنان به انتفاضه مردم فلسطین در منطقه پایبند است. غرب. بانک و اورشلیم.

وی به سالگرد راهپیمایی ننگین سربازان و شهرستان اشاره کرد ساکنان یک صهیونیست از نوار غزه در سال 2005 تاکید کرد: غزه همیشه نماد پیروزی بر دولت صهیونیستی خواهد بود.

هندی وی افزود: دست ما بر ماشه تفنگمان است و دلمان در حسرت دیدار هموطنانمان است. من در کرانه باختری و قدس رشد می کند.

عضو دفتر سیاسی جنبش امنیتی اسلامی فلسطین حماس با بیان یک موضوع راهبردی تاکید کرد: مقاومت فلسطین که دولت اشغالگر غزه را مجبور به ترک غزه کرد، مجبور به بیرون راندن در کل خاک فلسطین خواهد شد.

هندی وی گفت: این ممنوعیت تسلیم نشده و برای حفظ حقوق مردم فلسطین به یک طرف عقب نشینی خواهد کرد.

اصول آزادی فلسطین

ناظران معتقدند که اخراج سربازان و شهرک سازی ساکنان صهیونیست غزه در سال 2005 در مبارزات مردم فلسطین به آزادی کامل فلسطین تبدیل شد.

در واقع اگر غزه را به عنوان تحلیلی تحت عنوان «چگونه فلسطین اشغالی را آزاد کنیم» در نظر بگیریم، به این نتیجه می رسیم که همان عواملی که منجر به بازگشت اجباری و عقب نشینی صهیونیست ها از نوار غزه شد، باید ساخته شود. . در کل سرزمین فلسطین، تا صهیونیست ها بتوانند با توافق بگریزند.

اهداف آزادسازی فلسطین چیست؟