افشای طرح اوکراین برای استفاده شیمیایی از پهپادهای “برگدار”.


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، ژنرال ایگور کریلوف، رئیس امور شیمیایی، بیولوژیکی و رادیولوژی ارتش روسیه هشدار داد که مقامات اوکراینی از شرکت تولیدکننده پهپادهای بیرقدار خواسته اند این پهپادها را با اسپری شیمیایی پر کند. . تجهیزاتی که می تواند تهدیدی واقعی برای روسیه ایجاد کند.

رئیس اداره دفاع، دفاع بیولوژیکی و رادیواکتیو نیروهای مسلح روسیه در مصاحبه با خبرگزاری ریانووستی گفت: اسناد و مدارک درخواست اوکراین در 15 دسامبر 2021 از شرکت ترکیه ای تولید کننده بایراکتار را در اختیار داریم. پهپادها. برای توانایی تجهیز این پهپادها به تجهیزات پاشش ذرات آئروسل. بیش از 20 لیتر ظرفیت، ما منابع داریم.”

کریلوف نوشت که با توجه به برد این پهپادها 300 کیلومتر، آنها مجهز به تجهیزاتی برای ذخیره مواد با محاسبات بیولوژیکی هستند که تهدیدی واقعی برای استفاده از سلاح های بیولوژیکی در مقیاس بزرگ در خاک روسیه ایجاد می کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کریلوف در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو همچنین خواستار بازنگری در رویکرد شورای امنیت سازمان ملل متحد برای نظارت بر تحقیقات کشورها در زمینه تسلیحات، شیمی و زیست شناسی شد.

وی خاطرنشان کرد: معتقدیم زمان آن رسیده است که شورای امنیت سازمان ملل رویکرد خود را در تصمیم گیری ها و تحقیقات در مورد موضوعات شیمیایی و بیولوژیکی بررسی کند.

او به خبرنگاران در مسکو گفت که پنتاگون سال‌هاست که آزمایشگاه‌های بیولوژیکی مخفی را در اوکراین راه‌اندازی می‌کند، تحقیقاتی را روی پاتوژن‌های بسیار خطرناک انجام می‌دهد و نمونه‌های بیولوژیکی را صادر می‌کند، که نقض کنوانسیون جلوگیری از سلاح‌های بیولوژیکی و سمی است.

یکی از مقامات وزارت دفاع روسیه، پنتاگون قصد دارد برنامه های ناتمام خود در زمینه توسعه تسلیحات بیولوژیکی را از اوکراین به دیگر کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق و اروپای شرقی منتقل کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید