افزایش 10 درصدی افزایش وزن دانش آموزان در 5 سال گذشته


به گزارش واحد آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، تفاهم نامه ای بین وزارت آموزش و پرورش و بهداشت، وزارت آموزش و پرورش و ورزش، انجمن ورزش دانش آموزی و بنیاد 15 خرداد مقام معظم رهبری برای ساختار استخوان، حرکت امضا شد. و مهارت های ورزشی کودکان و نوجوانان 7 تا 17 ساله در مناطق فقیرنشین کشور را بررسی کند.

صادق ستاری فرد، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: ستاد فرمان امام (ره) به کمک آموزش و پرورش در زمینه تجهیزات و تامین زیرساخت های لازم از جمله ساخت مدارس ادامه خواهد داد. ، در رشته کامپیوتر و در رشته دادگستری آموزشی است.

وی با بیان اینکه کار امروز گامی رو به جلو در کمک به تحقق اهداف آموزشی است، گفت: یکی از دلایل اصلی متن اصلاحی مورد تاکید، مشارکت و تاثیرگذاری در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان و کارکنان اداری است. تصمیم امام خمینی (ره) برای این منظور بسیار خوب است.

ستاری فرد ادامه می دهد: پایان این تفاهم نامه همچنان در اجرای اصل 29 و 30 قانون اساسی است که مربوط به سلامت و آموزش دانش آموزان است. مسائلی که بر سلامت جسمی، روانی و عاطفی دانش‌آموزان تأثیر می‌گذارد، برای کمک به آموزش توسط مؤسسات، برنامه‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات اجتماعی ضروری است.

وی همچنین گفت: بنیاد 15 خرداد از جمله مؤسساتی است که در زمینه فقرزدایی و برخورداری از فرصت مناسب و اعتماد مردم سودآور است. این بنیاد یک سرمایه اجتماعی ایجاد کرده است و این کمک به آموزش و پرورش ما را در رسیدن به اهداف آموزشی و آموزشی لازم برای دانش آموزان یاری می کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: در متن اصلاحات اساسی 6 حوزه آموزشی مشخص شده است که یکی از آنها تمرکز بر حوزه های زیستی و فیزیکی است. این بدان معناست که استعدادهای دانش آموزان کشف و شکوفا می شود و نیازها و مسائل مربوط به این رشته مشخص می شود، بنابراین با توجه به اینکه اساس پیشرفت هر کشوری مبتنی بر منابع است افراد قوی و سالم، این مقاله مفید خواهد بود.

وی تصریح کرد: ورزش نکردن، چاقی و بیکاری دانش آموزان و تغییر زندگی آن ها با فعالیت ها و بازی های جدید به معضلی بزرگ تبدیل شده است، بنابراین شناسایی صحیح دانش آموزان و مشاهده و تحلیل اولین گام سیاست گذاران برای حل مشکلات است.

ستاریفرد همچنین گفت: در 5 سال گذشته 10 درصد به وزن دانش آموزان اضافه شده که مشکل بزرگی است اما میزان سوء تغذیه در بین کودکان نیز نگران کننده است بنابراین باید تلاش کرد. برای رسیدگی به موضوع تغذیه دانش آموزان و مسائل مربوط به سلامت دانش آموزان باید آماده شود.

وی ادامه داد: همایش ورزش دانش آموزی بزرگترین همایش دانشگاهی و اداری کشور و بزرگترین مجموعه برای جامعه فراگیر است. بیش از 15 میلیون دانشجو در این جامعه فعال در زمینه های مختلف هستند.

بر اساس این تفاهم نامه، انجام غربالگری مهارت های استخوانی، حرکتی و ورزشی برای کودکان و نوجوانان 7 تا 17 سال در مناطق فقیرنشین کشور برنامه ریزی شد.

در کنار این تفاهم نامه، صادق ستاری فرد معاون وزیر آموزش و پرورش و حسین بابویی رئیس انجمن ورزش دانش آموزی از نمایشگاه «همه با هم» واقع در مصلی تهران بازدید کردند و در جریان فعالیت ها قرار گرفتند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید