افزایش ۲۲ درصدی فروش سهام – تجارت نیوز


به گزارش ایسنا، علی محمدی مقدم درباره مسائل مربوط به فروش چوب در جنگل ها گفت: در همه جای دنیا جنگل ها و زیستگاه های جنگلی وجود دارد، اطلاعاتی درباره تخریب جنگل ها، چوب بری، فروش چوب و زغال سازی وجود دارد. نوع جنگل زدایی کاملاً به گونه بستگی دارد. پوشش گیاهی جنگل‌های زاگرس عمدتاً بلوط است، در جنگل‌های شمال و هیرکان گونه‌هایی مانند توسکا و ممرز و در نواحی بیابانی و رویشگاه‌های دریای خلیج عمان عمدتاً گونه‌هایی مانند جگر وجود دارد. و حرا. جنگل و غیره

تجارت و فروش چوب توسط دلالان و قصابی ها به کارخانجات صنعتی

وی افزود: دلایل رهاسازی انواع جنگل ها بسته به کاربری متفاوت است. به عنوان مثال در مزرعه زاگرس چوب برای تولید زغال سنگ فرستاده می شود و اگر به شهر دیگری فرستاده شود باید به کارخانه های صنعتی تولید کننده زغال سنگ منتقل شود.

به گفته محمدی مقدم، دلیل اینکه تولید زغال سنگ در منطقه زاگرس اتفاق می افتد، دلیل اصلی آن فقر، فقر و بیکاری است. در روستایی که مردم آن پول ندارند، جوامع جنگلی برای امرار معاش و رفع نیاز به قطع جنگل ها تلاش می کنند. عده ای دزد، تاجر و سودجو هستند که به دلیل قیمت پایین از این بیچاره ها چوب می خرند. این افراد چوب را از استان های کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری خریداری کرده و برای تولید زغال به اصفهان می برند.

جستجوی سود دلیل اصلی خرید چوب است

وی درباره تغییر فعالیت غیرقانونی این افراد گفت: طی بررسی ها و بررسی های انجام شده توسط اداره منابع طبیعی و منابع آب متوجه شدیم که این افراد اقدام به حمل چوب و کامیون و نیسان می کردند اما امروز مسیر متفاوت است. . و استفاده از کامیون های شخصی مانند زانتیا، پژوپارس و … حمل و نقل و حمل چوب و زغال سنگ را انجام می دهد و در این زمان دیگر فقر و رفاه دلیل نیست، بلکه سودجویی است.

محمدی مقدم همچنین گفت: غذای کارخانه هایی مانند کارخانجات کاغذسازی و مبل سازی چوب است که طبق آمار سالانه 16 میلیون مترمکعب چوب حذف می شود که 5 میلیون مترمکعب از مزارع کشاورزی برداشت می شود. سالانه حدود 2 میلیون هکتار از مزارع، 2.5 متر مکعب درخت برداشت می شود. بنابراین 5 میلیون متر مکعب چوب از مزارع حذف می شود.

وی ادامه داد: در کشورهای دارای منابع طبیعی در مناطق پر بارندگی مانند گیلان نیز مردم مجاز به برداشت 500 هزار مترمکعب چوب هستند و 500 هزار مترمکعب چوب وارد می شود و می توان گفت اکثریت 6 میلیون مترمکعب است. متر از نیاز این کارخانه ها از مجاری رسمی اخذ می شود.

معاون تیم حفاظت مدیریت منابع طبیعی و سیلاب همچنین گفت: همچنین 10 میلیون متر مکعب چوب برای تامین نیاز قطع می شود، درست است که باید بر اساس استراتژی و پروژه تصمیم گیری شود.

وی راهکاری برای کاهش فعالیت‌های چوب‌برداری ارائه کرد و گفت: برای کاهش آلایندگی این کارخانه‌ها و کاهش فعالیت‌های غیرقانونی باید این کارخانه‌ها تعطیل شوند تا 6 میلیون مترمکعب ساخت و ساز برابر با رفع نیاز یا تامین نیاز آنها باشد. با آوردن درختان برای خرید درختان پاک شده تعطیل کنید، نروید

محمدی مقدم با بیان اینکه مدیریت منابع طبیعی بدون توجه به نیاز کارخانه ها وظیفه حفاظت از جنگل ها را برعهده دارد، گفت: هر جا خسارتی وجود دارد مدیریت منابع طبیعی و هیدرولوژی باید بتواند خیلی وارد عمل شود. اشکال مختلف مانند شکار، آتش. ، برش و حمل و تخلیه غیرمجاز و وظیفه قانونی اداره منابع طبیعی و منابع آب است که به شدت آن را کنترل کند، خوشبختانه این بار خوب پیش می رویم و شاهدان و سربازان زیادی در آن حضور دارند. این فکر

وی با تایید جدیت سازمان منابع طبیعی و مدیریت سیلاب نسبت به موضوع فعالیت غیرقانونی بدون گمراه کردن به هیچ وجه، گفت: بر اساس آمارهای اخذ شده در ماه های اول منتهی به شش سال گذشته حدود 2539 مترمکعب بوده است. از چوب های صید شده در جزیره، امسال در شش ماهه اول سال حدود 3085 مترمکعب از این کار انجام شده است که بر این اساس 22 درصد کشف شکار چوب به سال آینده افزایش یافته است.

معاون گروه حفاظت سازمان منابع طبیعی و آب واحد اندازه گیری مترمکعب چوب و سوخت را که ارزش صنعتی ندارد، استر دانست و گفت: سال گذشته برای 3024 استر و 3568 استر است. . فروش سوخت در سال جاری مشاهده شد. سال گذشته حدود 83 هزار و 360 کیلوگرم معادل 83 تن و امسال نیز حدود 127 هزار و 653 کیلوگرم زغال سنگ تولید شد که نسبت به سال گذشته 53 درصد افزایش فروش زغال سنگ داشته است.

وی با بیان اینکه موضوع قطع غیرمجاز چوب، زغال سنگ و … به محصولات جنگلی مانند آنغوزه و سایر مواد غذایی ختم نمی شود، گفت: سال گذشته 69 هزار و 85 کیلوگرم و امسال 199 هزار و 430 کیلوگرم بوده است. یکسان. تا 200 تن فعالیت غذایی یافت شد که 189 درصد افزایش در کشفیات مواد غذایی و فرآورده های جانبی داشت.

محمدی مقدم تصریح کرد: آمار نشان داده شده مربوط به تخریب های سارقان است و میزان فعالیت های غیرقانونی بیش از این مبالغ است و این آمار حاصل فعالیت همکاران و پیشکسوتان منابع طبیعی است که تحت نظارت، بازرسی و بازرسی قرار گرفتند. در طول روز جمع آوری می شود. و یک شب تا تعطیلات.

وی در پایان گفت: تا زمانی که حفاظت از منابع طبیعی به یک رویه عمومی تبدیل شود، همچنان شاهد تخریب جنگل ها و جنگل ها خواهیم بود. خوشبختانه رویکرد اداره منابع محیط زیست به مشارکت مردمی برای اینکه مردم آسیب ببینند می توانند به سامانه ملی 139 و سامانه استانی 1504 اطلاع دهند و در حفاظت از منابع طبیعی مشارکت کنند.