اصول تهیه غذا: تهیه گوشت مرغ


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به دوشنبه شب طوفانی دیگر خوش آمدید. به یخچال بروید – و به انبوهی از مواد اولیه که در قسمت ارگانیک مواد غذایی مورد علاقه خود انتخاب کرده اید – به امید جمع آوری انرژی برای پخت غذاهای سالم و خوشمزه که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند. به خاطر می آورید که یک مرغ خریداری کرده اید و یک مرغ بریان شده با پوست ترد ، بستنی کره ای زیبا و تزئین رزماری را تصور می کنید. یک گزینه وسوسه انگیز – اما نه دقیقا همان چیزی که در هنگام شروع رژیم و در نظر گرفتن کره به سفر فکر می کردید. شما همچنین سینه مرغ بدون پوست خریدید. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ طعم بیکن بی افری عسلی ندارد؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ “

این امر شما را مجبور می کند که از خود بپرسید: “چگونه می توانم این منبع اولیه و خشک پروتئین را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد و تهیه غذا می تواند کاملاً ترسناک باشد ، به ویژه هنگامی که از خوردن مرغ خسته کننده یکسان خسته شده اید ، اما با انتخاب غذاهای خوشمزه و خوشمزه ، می توانید بدون هیچ وقت یک غذای سالم و خوشمزه را میل کنید. نیاز به کمی آماده سازی اولیه دارد ، اما ارزش این مرحله ساده اضافی را دارد تا غذای مورد نظر خود را بدست آورید.


زیبایی آب نمک

بیکن توسط بسیاری از فرهنگ های مختلف برای حفظ ، چاشنی و نرم کردن گوشت به گونه ای استفاده می شود که در غیر این صورت امکان پذیر نبود. می توانید مرغ را به روش های مختلف تفت دهید. اولین و احتمالاً متداول ترین روش ، آب نمک مرطوب است ، که مستلزم این است که مرغ را در حمام نمک غوطه ور کنید. دستور العمل متوسط ​​به نسبت 3/4 فنجان نمک در هر گالن آب نیاز دارد و برای طعم بیشتر می توانید شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال برگ بو و گیاهان پروونس.

اجازه دهید مرغ حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بماند یا یک شب آن را در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، توصیه می شود آنها را پروانه کنید تا طعم بهتر توزیع شود. حداقل 15 دقیقه نمک بزنید ، سپس ماساژ ندهید و از 6 ساعت بیشتر نشود. اساساً ، اگر مرغ قبلاً نازک است ، شما نمک زیادی نمی خواهید زیرا بافت آن را از بین می برد.

نمک مرطوب از طریق اسمز انجام می شود ، آب و نمک به پروتئین کشیده می شوند ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر ، آب نمک خشک است که شامل مالیدن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات و سپس قرار دادن آن در کیسه یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش آشپزی مورد علاقه من این است که گوشت شور را برشته کرده و آب آن را در آن بریزید. زمان بیشتری می برد ، اما طعم مرغ عالی است و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوا

با این روش ، من ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما شما می توانید قسمت های مرغ را نیز تفت دهید.

فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. از تابه ای مناسب مرغ استفاده کنید ، مانند 200 تابه هتل ، و مرغ را داخل تابه بگذارید ، اگر یک پرنده کامل باشد ، سینه ها را بالا بیاورید. دو فنجان آب به تابه اضافه کنید. نمک و مرغ را مزه دار کنید. 350 دقیقه بپزید و مرغ را از فر خارج کرده و آب تابه ای را که از آن می جوشد بریزید.

بسته به اندازه مرغ ، درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت و آب هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار افزایش دهید.

درجه حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و هر 5 دقیقه بریزید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را روشن کرده و بپزید تا ترد شود. من این روش را بهترین می دانم ، زیرا آب ، نمک و ادویه جات برخی از چربی های طبیعی را از سینه و پوست مرغ استخراج می کند. سینه های مرغ – و بقیه پرندگان – اساساً در آبگوشت طبیعی خرد می شوند. وقت گیرتر است ، اما طعم آن عالی است و ارزش تلاش را دارد ، زیرا مرغ شما تا چند روز آینده مرطوب می ماند.

آب نمک یک ابزار ضروری برای پخت مرغ مرطوب است ، خواه آن را تفت دهید یا در ماهیتابه سرخ کنید ، همچنین می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش کمی پیچیده تر از قبل آماده سازی است و شما را دعوت می کند تا در ساخت ماریناد برای مرغ خلاق باشید. این موضوع به حفظ رطوبت اهمیت نمی دهد بلکه به طعم خوب مرغ مربوط می شود. ماریناد معمولاً از ترکیب روغن ، اسید ، فلفل و گیاهان آسیاب شده یا خرد شده تهیه می شود. همچنین می توانید مرکبات و سایر میوه ها و سبزیجات خاصی را به ماریناد اضافه کنید تا طعم و بافت بیشتری به آن بدهد.

ماریناد باید از طعم و مزه خاصی پیروی کند. به عنوان مثال ، شما ممکن است یک طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات را دوست داشته باشید ، یا یک نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل و تند شیرین و تند و عسل. امکانات بی پایان است. اگر زیاد در آشپزخانه آزمایش نمی کنید ، دستور العمل های زیادی برای تهیه ماریناد خوب به صورت آنلاین وجود دارد. مانند ترشی های نمک مرطوب ، مرغ نباید در ماریناد مرکبات به مدت طولانی بماند ، در این حالت بیش از 4 ساعت ، زیرا این می تواند باعث قارچ و درشت شدن گوشت شود.

اگر مرغ را بیشتر در ماریناد بر اساس مرکبات یا سرکه نگه دارید ، شکننده تر نخواهد بود. از طرف دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم سطحی می دهند ، هرچه مدت بیشتری آنها را ترشی کنید ، مرغ طعم ترشی را بیشتر حفظ می کند – و این در مورد همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

چیپوت عسلی ماریناد اوینا

یکی از مارینادهای مورد علاقه سینه مرغ مخلوط عسل و چیپوتل است.

1 1/2 پوند سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه های مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. برای بهترین نتیجه ، در صورت امکان بیش از 4 ساعت یا یک شب ترشی کنید. سینه های مرغ بدون پوست و بدون پوست ، با این حال ، پس از 30 دقیقه آماده پخت در تابه یا کباب پز می شوند.

اگر سینه مرغ را تفت می دهید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاق باشید و کمابیش به هر سلیقه ای بیفزایید.


زمان استفاده از آب نمک و ماریناد

تفاوت های قابل توجهی بین دو روش پخت مرغ وجود دارد و آنها در نحوه بیرون آمدن مرغ شما تفاوت هایی ایجاد می کنند. برینینگ یک روش مبتنی بر نمک است که در درجه اول برای نرم کردن و حفظ رطوبت مرغ استفاده می شود. مرغ شما می تواند طعم فوق العاده ای بدهد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از طعم دادن به آن لذت می برید. آب نمک برای کباب و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ خود را کباب کنید ، انتخاب خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت آنقدر مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهای حاوی قند و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ترشی مزه و بافت بهتری به شما می دهد.

هر دو روش مرغ شما را زنده می کند و هر شام را سرگرم کننده تر می کند.

فواید سلامتی آب نمک در مقابل ماریناد

به طور کلی ، من فکر می کنم که نمک زدن گزینه بهتری است ، زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ نگه دارید و در عین حال آن را در آن بو کنید. می توانید روز بعد اگر در آب نمک بود از مرغ لذت ببرید ، در حالی که مرغ ترشی برای غذاهایی که بلافاصله بعد از پختن می خورید بهتر است.

می توانید از تمام نمکی که برای نمک استفاده می شود شگفت زده شوید. آیا آنها نمک به ظاهر زیاد را ناسالم نمی کنند؟ وقتی در نظر بگیرید که کل مرغ را یکجا نمی خورید ، متوجه می شوید که از مصرف بیش از حد سدیم نسبتاً در امان هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4 تا 6 اونس است ، تقریباً مانند یک مشت. مقدار 4 اونس مرغ که قبل از پخت نمک زده شده است به طور متوسط ​​300-400 میلی گرم سدیم دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم و حداکثر 2300 میلی گرم در روز مصرف کند. به گفته انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین حتی اگر به مصرف نمک توجه داشته باشید ، 400 میلی گرم در وعده عصر مرغ واقعاً چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و فقط در صورتی که غذا بیش از حد نمک باشد. یک بشقاب معمولی برای یک فرد سالم می تواند شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که حداکثر 430 میلی گرم سدیم را تامین می کند. اگر این غذای معمولی است که خودتان تهیه می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را به نظرات زیر ارسال کنید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید