استفاده از 2000 خودرو و تجهیزات در منطقه اربیل برای تردد مهاجران – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر، نصرالله شنودی شنبه شب در سفر به منطقه کار کردن پیرانشهر و استاندار آذربایجان غربی افزود: دو هزار دستگاه خودرو در منطقه اربیل برای تردد زائران مستقر شده است که زائران به راحتی می توانند به کربلا و نجف بروند.

وی ادامه داد: عبور از مرز کار کردن اولین تجربه ایشان در سال جاری خدمت رسانی به زائران اربعین امام حسین(ع) بود.آ) و از این بابت خدا را شکر می کنیم.

شنودی وی با اشاره به اینکه موضوع اربعین در روابط شهرهای مرزی دو کشور بسیار مفید است، افزود: تاکنون تعامل خوب دو کشور در تجارت فرامرزی وجود دارد. کار کردن بدون هیچ مشکلی انجام می شود.

وی بیان کرد: از زمان ورود مهاجران از منطقه حاج عمران به اقلیم کردستان عراق، برادران کرد استقبال کرده اند، استقبال خوب و کار سریع است، مهاجران پس از آن به این منطقه منتقل می شوند. زائران با اقامت در اربیل برای تهیه غذا استراحت کردند و در روز دوم با خودروهای عراقی به کربلا منتقل شدند.

امسال برای اولین بار این منطقه کار کردن حسینی در شهرستان پیرانشهر در ایام اربعین پذیرای تردد زائران ایرانی به عتبات عالیات عراق بود و به این ترتیب زائران زیادی برای پیوستن به سفر اربعین راهی دیار عشق شدند.

بازدید کننده پس از عبور از مرز کار کردن در ایران و حاج عمران در سمت عراق، مسیر حاج عمران – اربیل، اربیل – کرکوک و کرکوک به بغداد به عنوان مسیر در نظر گرفته شد. حسینیه بغداد نیز راه بازگشت زائران به حاج عمران است.

کار کردن از ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی حدود 150 کیلومتر و تا کربلای معلی 650 کیلومتر فاصله دارد.