استاندار کرمان علاقه زیادی به صحبت از حرمت در مدارس دارد


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمدمهدی فداکار صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی هفته دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: دو سال کرونا باعث کاهش تشریفات برگزاری مراسم شده است. . اما امسال با توجه به بازگشایی مدارس من می توانیم کارهای بهتری در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم.

وی همچنین گفت: سربازان دفاع مقدس و ارتباطات خوب باید در مدارس اطلاعات دفاع مقدس را به نحو احسن داشته باشند زیرا این برنامه ها مانع از تحرکات می شود.

استاندار کرمان نیز از حضور و دیدار اولیای مدارس شاهد و خانواده های معظم شهدا تقدیر کرد و گفت: دستگاه ها باید برای ایثار و مرگ برنامه ویژه ای داشته باشند.

فداکار معرفی کتاب یادواره شهدا و دلاوران را برای شفاف سازی و آگاهی جامعه ضروری دانست و گفت: گلزار شهدای گمنام باید به خوبی و محیط خوانی، دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران آماده شود. باید ترتیب داده شود.

محمود مهدوی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان نیز گفت: «مقاومت می کنیم» به عنوان شعار امسال هفته حفظ آثار و برنامه های این هفته انتخاب شده است. هفته از 9 شهریور تا 16 مهرماه، روز بزرگداشت و تجلیل از رهبران دفاع مقدس آغاز می شود.

وی هدف اصلی از بزرگداشت هفته دفاع مقدس را دیدار مستقیم و ویدئو کنفرانس رهبر معظم انقلاب اسلامی و تجلیل از یک میلیون سرباز دفاع مقدس در سراسر کشور در 30 شهریور عنوان کرد.

مهدوی همچنین گفت: افتتاح 70 عنوان کتاب در حوزه شهدا و دفاع مقدس، دیدار و تجلیل از خانواده شهدا، رژه نیروهای نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران، تدفین شهدای گمنام. از جمله وقایع هفته دفاع مقدس است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های متبرکه استان کرمان گفت: استان کرمان مزین به 122 گلزار و 330 شهید گمنام است که تاکنون چهار شاهد شناسایی و نامگذاری شده اند.

مهدوی گفت: تمام اماکن مزین به شهدا به عنوان درخواست انسانی شناخته نشد و 168 درخواست برای این منظور وجود داشت که 16 مورد با آمادگی مناسب برای تدفین موافقت شد.

ایرانمنش رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان از برگزاری دسته گل های لاله، نواخته شدن زنگ ایثار و شهادت در گلزار شهدا، دیدار با خانواده شاهدان و شاهدان، تذکرات زیست محیطی مناسب برای روزها خبر داد.

بر اساس اعلام ستاد فرماندهی ارتش جنوب شرق، 42 ویژه برنامه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پارو تاپو و استقرار نیروهای نظامی و وسایل نقلیه موتوری در 31 شهریورماه در این ایالت برگزار شده است.

انتهای پیام/80017/ب
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید