از راهپیمایی صدها هزار نفری جاماندگان اربعین در خوزستان تا تمدید قرارداد و نظرات شهدا.


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، محرم و صفر به اربعین رسید و مردم این دیار بیشتر از نوه رسول خدا غمگین بودند. در دین این اقوام ضایعه حسین پدیده عجیبی است، زیرا داستان عاشورا زندگی شبانه روزی آنان است و سرنوشت آنان را با معبد سیدالشهدا و تاروپودی ایمان و عشق و استواری پیوند می زند. داستان عاشورا درس بزرگی برای زندگی است.

حسین (ع) مظهر برادری و فداکاری و وفاداری است. او پدر نیکی و آزادگی و ایثار است و بنده او آرزوی دل آزادگان است. برای کسانی که هنوز عزادار کربلای حسینی هستند، از دست دادن اجتماع مردمی اربعین و ندیدن بارگاه پر زرق و برق سومین حاکم شیعیان، دلخراش است.

به این افراد جاماندگان اربعین می گویند. بازماندگان عزیز امروز با صمیمیت در دل در کوچه های شهرشان به بارگاه مولا قدردانی کردند و برای فراخوانی اربعینی دیگر دست به دعا برداشتند.

خوزستان در مراسم تشییع

مراسم راهپیمایی بازماندگان اربعین و آیین های عزاداری چهلمین روز درگذشت شهید کربلا در نقاط مختلف استان خوزستان برگزار شد و عاشقان اهل بیت علیهم السلام به عزاداری سالار شهیدان پرداختند. از ابو. عبدالله الحسین (علیه السلام) و 72 تن از یاران باوفایش در اربعین. .

صبح روز اربعین حسینی، مردم خوزستان خانه‌ها و خیابان‌های خود را سیاه پوش کردند و پرچم‌های سبز و قرمز مزین به یاحسین را در مساجد و اماکن برافراشتند و با بیان پیاده‌روی اربعین در منازل و تکیه‌ها، به دیگر مردم کشور پیوستند. مساجد و اماکن عبادی در سوگ اربعین شهید غریب الغربه. آنها گریه می کردند و می خواندند: «اللهم الله من و تو و پسرت شاهدم».

مراسم تشییع اربعین حسینی امروز تا پایان شب در نقاط مختلف استان خوزستان ادامه دارد و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) با حضور در حسینیه ها، موکب ها و مساجد یاد و خاطره حسین مظلوم را گرامی می دارند. گریه کردن و حرف زدن ملاقات..

مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین در آبادان در حال برگزاری است

به گزارش خبرنگار فارس از آبادان، امروز مردم شهرستان آبادان و روستاهای اطراف با در دست داشتن پرچم عاشورا، لبیک و حسین گویان راهپیمایی بزرگ اربعین را با پای پیاده در شهر خود رهبری کردند.

در این روز پیر و جوان و کودک و زن و مرد آبادانی با سردادن شعار لبیک یا حسین (ع) و لبیک یا زینب (س) در مکان مقدس یار استراحت نکردند و به حرم مطهر رفتند. حضرت خضر نبی (ع) 15 کیلومتر فاصله. وقتی به آبادان رسیدند در این قبرستان مبارک در تاریکی حسین به خاک سپرده شدند.

حرم حضرت خضر نبی (علیه السلام) میزبان هزاران نفر از مشتاقان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) است.

راهپیمایی 100 هزار نفری دزفولی در عزاداری اربعین

به گزارش خبرنگار فارس از دزفول، امروز همزمان با میلاد اربعین حسینی، دسته 100 هزار نفری عزاداران دزفول نیز در این شهرستان برگزار شد. این موکب از حرم مطهر سبزقبه علیه السلام آغاز و تا قبر محمد بن جعفر طیار علیه السلام ادامه یافت.

مردم شهرستان دزفول پس از دو سال دوری از راهپیمایی اربعین به دلیل شیوع ویروس کرونا، امروز با پیمودن مسیر این راهپیمایی و فاصله 13 کیلومتری از دلتنگی خود کاستند.

در این مراسم موکب اسرا و تشییع پیکر برادران و خواهران از ساعت 6:30 آغاز شد و در سوگ شهادت امام حسین (ع) و 72 یاران باوفایش عزاداری کردند.

در طول مسیر این راهپیمایی نقاب، کلاه و گلاب بین عزاداران توزیع می شود و موکبی برای اجرا و توزیع نذورات در سوگواره های اربعین حسینی برپا می شود.

ماهشهری ها در عزای حسین

به گزارش خبرنگار فارس از ماهشهر، مراسم اربعین حسینی در شهرستان ماهشهر نیز توسط زائران ماهشهری موکب فاطمیون این شهر در کربلای معلی آغاز شد و با برگزاری مراسم اربعین از حرم امام حسین (ع) ادامه یافت. ).

این غمگین زنان سینه پوش و سیاه پوش با مهر اباعبدالله در دل و غیرت حسین در سر، با پیوستن به مراسم اربعین حسینی و نیز وفاداری و برادری، بیعت خود را با خاندان حسینی فراخواندند. . و فرزند فاطمه (علیها السلام).

12 کیلومتر پیاده روی برای جاماندگان اربعین حسینی در شادگان

مردم شهرستان شادگان همچنین از محبت سالار شهیدان و سیمای زیبای امام حسین (ع) در موکب بازماندگان اربعین و پیمودن مسیر 12 کیلومتری و زائران در شهرهای مقدس تشکر کردند. از عراق

قرائت زیارت اربعین، سخنرانی، مداحی و نماز جماعت در ظهر و عصر از آیین پیاده روی اربعین حسینی در شهرستان شادگان است. عزاداران شادگانی با زیارت حرم ابوالفضل العباس (ع) عشق و ارادت خود را به حضرت سیدالشهدا (ع) نشان می دهند.

به گزارش فارس، امروز همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان، حسینیه امام خمینی (ره) امام خمینی(ره) دسته های دانش آموزی را رهبری کرد و دانش آموزان در حضور رهبر انقلاب اسلامی با سرود لبیک یا به عزاداری پرداختند. حسین» در یک. و زائران کربلا.

رهبر کبیر انقلاب (مدظله العالی) در همین راستا، اجتماع شگفت انگیز پیاده روی اربعین را نشانه اراده خداوند برای برافراشتن پرچم اسلام اهل بیت دانستند و گفتند: نمی شود به این هدف دست یابد. از طریق برنامه ها و برنامه های مردم، و دست خدا از طریق این ارائه بزرگ، مژده را خواهد آورد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید