اروپا از طریق خبرگزاری ترکیه گاز روسیه را خریداری می کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه پس از اتمام پروژه برق بادی ترکیه ابراز اطمینان کرد که اروپا مشتری هوای روسیه خواهد شد.

رئیس جمهور روسیه به خبرنگاران گفت: بخش گاز در ترکیه یک پروژه بسیار واقعی است و ما می توانیم آن را به سرعت انجام دهیم و افراد زیادی خواهند بود که می خواهند قرارداد امضا کنند. در مورد آن هیچ تردیدی نیست.

رهبر روسیه ادامه داد: من شک ندارم که خریداران گاز زیادی در اروپا وجود خواهد داشت. خواهیم دید که چه اتفاقی می افتد در این زمستان و زمستان آینده. مطمئنم قراردادها امضا خواهد شد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنرانی هفته گذشته خود در کنفرانس هفته انرژی روسیه از ساخت بزرگترین نیروگاه بادی اروپا در ترکیه خبر داد. به گفته پوتین، انتقال حجم گاز در نورد استریم ممکن نخواهد بود، خط لوله به بخش گاز در ترکیه می تواند متفاوت باشد. وی گفت که این امر ممکن است مستلزم ساخت یک سیستم خط لوله گاز دیگر و ساخت دفتری در ترکیه باشد که از طریق آن گاز به کشورهای ثالث و در درجه اول به کشورهای اروپایی منتقل شود. این موضوع در مذاکرات روسای جمهور روسیه و ترکیه در 13 اکتبر در آستانه نیز مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس جمهور روسیه همچنین به خبرنگاران گفت: هنوز کسی در حال خرید گاز طبیعی است. رئیس جمهور روسیه در پاسخ به این سوال که مذاکرات برای ساخت نیروگاه گاز در روسیه چگونه پیش رفته است و آیا خریداران احتمالی تمایل خود را برای خرید گاز در دفتر اعلام کرده اند، گفت: فردی برای خرید گاز و تقاضا است. در سرتاسر دنیا چیزهای زیادی برای این محصول وجود دارد.

به گفته پوتین، گاز طبیعی بهترین سوخت برای گذار به انرژی سبز است، بنابراین مصرف کنندگان زیادی وجود دارد و بسیاری از مردم مایل به خرید گاز روسیه هستند.

ماه گذشته «دمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در دیدار با رجب طیب اردوغان همتای ترک خود از ایجاد گاز اداری برای توزیع گاز روسیه به سایر کشورها خبر داد. . سخنگوی کاخ کرملین درباره پیشنهاد پوتین برای ایجاد آژانس هوایی در ترکیه گفت: روسای جمهور روسیه و ترکیه خواستار بررسی سریع و دقیق این موضوع شدند. پسکوف ادامه داد: طرف ترکیه ای به این پیشنهاد واکنش مثبت نشان داد.