ارزیابی ریسک اسناد ضبط شده از کاخ ترامپ – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم روسیه، خبرگزاری رویترز اعلام کرد که سرویس اطلاعاتی آمریکا مجبور به ارزیابی تهدیدات احتمالی امنیت ملی آمریکا به دلیل برداشته شده از عمارت سابق دونالد ترامپ در فلوریدا شد.

بر اساس این گزارش، این موضوع در نامه ای که روز جمعه از سوی آوریل هنیز، مدیر ملی آمریکا به آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان و کارولین مالونی، رئیس کمیته حسابرسی ارسال شد، مطرح شده است. این مجلس

به گزارش رویترز، در این نامه آمده است که وزارت دادگستری و آژانس امنیت ملی برای بررسی محرمانه بودن اسناد یافت شده در این رابطه با یکدیگر همکاری می کنند.

شف و مالونی در بیانیه مشترکی اعلام کردند که از اینکه دولت در حال ارزیابی خسارت ناشی از نگهداری نامناسب اسناد طبقه بندی شده در اقامتگاه ترامپ است، راضی هستند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که حمله پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) به خانه‌اش در فلوریدا را مورد مناقشه قرار داد، بیش از 300 سند محرمانه با خود دارد.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، در ماه ژانویه، بیش از 150 سند طبقه بندی شده توسط ترامپ به سازمان اسناد و آرشیو ملی ایالات متحده ارسال شده است، در حالی که بقیه اسناد توسط نماینده وی در ماه ژوئن به وزارت دادگستری ایالات متحده ارسال شده است. . در حمله اف بی آی در مار لاگو دستگیر شدند.

دولت ایالات متحده در حال حاضر 26 جعبه حاوی اسناد ضبط شده، شامل 11 مجموعه اسناد طبقه بندی شده، که یکی از آنها با برچسب “فوق سری” از بقیه جدا شده است، دارد. گفته می شود که این اسناد محرمانه شامل اسناد آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، سازمان امنیت ملی و FBI است.

ماموران FBI در 8 آگوست به مار لاگو یورش بردند و اسناد فوق الذکر را از خانه ترامپ ضبط کردند. بر اساس حکم بازرسی که در تاریخ 12 اوت (21 مرداد) برای مردم صادر شد، تحقیقات در مورد استفاده غیرقانونی از اطلاعات محافظت شده، سرقت و تخریب اسناد انجام شده است.