اردوغان: مسجدالاقصی خط قرمز است/ کشتار فلسطینی ها قابل قبول نیست – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت که کشورش مسجد الاقصی را که قبله اول مسلمانان است خط قرمز و ایستاده به نمایندگی از مردم فلسطین و ساکنان غزه می داند.

اردوغان همزمان با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در توییتر اعلام کرد که ترکیه از بازگشت روابط با تل آویو به صورت عادی برای تامین منافع خود و همچنین حفظ حقوق و منافع مردم فلسطین استفاده می کند!

وی ادامه داد: در روابط خود با مقامات اسرائیلی همچنان بر اهمیت بیت المقدس و اهمیتی که ترکیه در بالاترین سطح برای راه حل ایجاد دو سرزمین مستقل و تضمین امنیت، ثبات و توسعه در فلسطین قائل است تاکید می کنیم.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که موضع صریح خود را در قبال حملات ارتش اسرائیل در روزهای اخیر که غزه و غیرنظامیان آن را هدف قرار داده است، اعلام کرده است.

اردوغان در توئیت خود همچنین کشتار کودکان خردسال فلسطینی را که هنوز در مراحل اولیه بودند محکوم کرد و گفت که در این زمینه غیرقابل قبول است.

گفتنی است، توافق آتش‌بس رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه، شامگاه یکشنبه به وقت محلی، پس از تشدید تنش‌ها که سه روز به طول انجامید، منجر به کشته شدن 43 فلسطینی و زخمی شدن تعداد زیادی دیگر شد. ، انجام شده.