اربعین 18 شهریور 1401 تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، پس از بررسی تمامی اطلاعات تاکنون، لازم است به زائران سفر اربعین اطلاع رسانی شود، در صورتی که هنوز مبدا را ترک نکرده اند، سفر خود را به آخرین پیام ستاد اربعین موکول کنند. و اگر در مسیر یکی از مناطق عراق باشد. ، برنامه سفر خود را تغییر دهند و برگردند.

اتوبوس هایی برای انتقال مهاجران از ایران به عراق ارسال می شود

به گزارش ایسنا، وزیر کشور گفت: گزینه های حمل و نقل در عراق کم است و پس از صحبت با طرف عراقی قول دادند که بخشی از حمل و نقل در عراق با خودروهای ایرانی انجام شود.

اتوبوس های ایرانی در حال انتقال به آن سوی مرز هستند.

وزیر کشور: وضعیت منطقه شلمچه به خوبی مدیریت می شود

به گزارش ایسنا، عزیزان در آن سوی مرز با مشکل حمل و نقل اندکی مواجه هستند که در صدد رفع آن هستیم.

دوستان عزیزی که هنوز مبدا را ترک نکرده اید پیاده نروید چون جمعیت پر شده است.

من از مردم عراق می خواهم که سفر خود را به تاخیر نیندازند و برگردند.

ما با مقامات عراقی صحبت کردیم و آنها با ارائه برخی خدمات حمل و نقل موافقت کردند. امیدوارم با راه اندازی این سرویس قیمت ها مناسب باشد.

400 هزار نفر امروز از مرزها خارج شدند

به گزارش صداوسیما، رئیس ستاد اربعین گفت:

جمعیت بسیار زیاد بود. در همان روزی که محدودیت ها اعمال شد، جمعیت در گذرگاه ها و جاده ها از مرز 400000 نفر گذشت.

برخی شروع به ایجاد التهاب در مردم کردند، جای نگرانی نیست. مردم به مسائل اینترنت اهمیت نمی دهند.

وزیر کشور: شرایط نامناسب برای مهاجران در عراق

به گزارش ایرنا، وحیدی گفت: با وجود تلاش های انجام شده، شرایط 6 گانه کشور برای سفر زائران اربعین حسینی و عزیمت به عراق مناسب نیست.

رؤسای جمهور تا اطلاع ثانوی به مناطق مراجعه نکنند چرا که زائران اربعین از منطقه چذابه به «الاماره» منتقل می شوند تا ساعت ها منتظران این منطقه را آماده کنند.

سرگردانی 5 هزار زائر در منطقه خسروی

به گزارش فارس، مشاهدات میدانی از منطقه خسروی نشان می دهد که در گرمای بعد از ظهر مرزبانی عراق منطقه را به مدت 3 ساعت بسته و پس از آن تنها 10 دروازه عراق برای ورود 5000 مهاجر ایرانی باز شد.

دروازه های عراق هر روز ساعت 18 بسته می شود و احتمال می رود این مهاجران شب را در مرز بگذرانند.

مهاجران ایرانی بیش از 4 ساعت است که پشت دروازه های عراق برای ورود به کشور منتظر هستند.

آنطور که فارس نوشت، مشاهدات میدانی از منطقه خسروی نشان می دهد که در گرمای ظهر، مرزبانی عراق منطقه را به مدت سه ساعت بسته و پس از آن ده درهای عراق برای ورود 5000 مهاجر ایرانی باز شد. دروازه های عراق هر روز ساعت 18 بسته می شود و احتمال می رود این مهاجران شب را در مرز بگذرانند.

ایران ایر: زائران باید 5 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه نجف حاضر شوند

به گزارش ایرنا، سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران: مسافرانی که قصد بازگشت از نجف به تهران را دارند به دلیل فرودگاه نجف باید 5 ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه حضور داشته باشند.

مطبوعات نباید بدون بلیط به فرودگاه بیایند

به گزارش ایرنا، پس از ممنوعیت ورود مسافران در مرز، مسافران زیادی برای خرید بلیت و پرواز به فرودگاه ها راهی فرودگاه ها می شوند.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به بسته بودن مرز، ورود اتباع خارجی فاقد بلیت به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) ممنوع شود.

در این اطلاعیه آمده است: با فرض عدم صدور بلیت در فرودگاه، ورود به ترمینال سلام بدون بلیت امکان پذیر نخواهد بود.

رئیس جمهور با پیگیری شرایط خدمت رسانی به زائران اربعین

رئیس جمهور در تماس تلفنی با احمد وحیدی وزیر کشور در منطقه مهران که روز گذشته به عراق رفته بود، از مذاکرات و توافقات وزیر کشور و مقامات عراقی برای تسهیل و تسهیل تردد مطلع شد. مردم. زائران اربعین آداب و رسوم عبور و مرور از مرزهای زمینی را به شدت رعایت کردند.

رئیسی با ارسال دستوراتی به مقامات دولتی توانست خدمات بهتری ارائه کند و مشکلات موجود بر سر راه مهاجران را برطرف کند.

صحنه اتوبوس در سفر اربعین

به گزارش مهر، رئیس پلیس راه از ممنوعیت ورود اتوبوس به خوزستان، ایلام و کرمانشاه خبر داد و گفت: مردم به هیچ عنوان به سمت مرز تردد نکنند.

حسن مومنی در خصوص ممنوعیت مرزی گفت: از امروز گزارش رسمی برای اتوبوس ها در مرزها صادر نمی شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام اداره کل ترافیک گروه آموزش راهداری، در صورت لغو تحویل هواپیما به مناطق، بر اساس تصمیم ستاد اربعین، بهای بلیت مسترد می شود. .

باقر جوان تصریح کرد: در صورت لغو رهاسازی هواپیما به مناطق، بر اساس تصمیم ستاد اربعین برای استرداد بهای بلیت انجام می شود.

مدیریت فرودگاه ها در سفر اربعین

به گزارش تسنیم، نماینده عالی‌رتبه وزیر و دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی از شهروندان خارج از کشور خواست به دلیل بسته بودن حریم زمینی به فرودگاه‌ها مراجعه نکنند.

حسین مذناب با بیان اینکه تنها مهاجرانی که قبلا بلیت تهیه کرده اند از طریق مرز هوایی و فرودگاهی اعزام می شوند، تاکید کرد: در فرودگاه های کشور بلیت فروشی انجام نمی شود، از تردد مهاجران به فرودگاه ها منع شود.

مزناب گفت: در حال حاضر 17 فرودگاه کشور برای اعزام مهاجران با هواپیما اعلام آمادگی کرده اند و بر این اساس آمادگی داریم در 21 فرودگاه کشور تعداد پروازها را افزایش دهیم. روز گذشته 31 پرواز برای رساندن زائران به نجف انجام شد.

آزار و اذیت در مرزهای عراق

مناطق باشماق، مهران، خسروی، تمرچین، شلمچه و چذابه تا اطلاع ثانوی تعطیل اعلام شد. لطفا توجه داشته باشید که تمام فضاهای پارک در انتهای منطقه پر است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ فرماندار مریوان گفت: منطقه باشماق در حال حاضر به دلیل کمبود خدمات در کشور عراق تعطیل است.

به گزارش صداوسیما ، استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس تصمیم ستاد اربعین به دلیل کمبود امکانات در کشور عراق تردد از مرز تمرچین تا زمان اعلام متوقف شده است.

به گزارش صداوسیما، مشاور وزیر کشور و رئیس کمیته اربعین عراق اعلام کرد: اتوبوس های ایرانی می توانند برای انتقال مهاجران از مناطق به مناطق برخی شهرهای عراق وارد این کشور شوند.

به مرزهای عراق نروید

به گزارش ایسنا، وزیر کشور از زائران اربعین حسینی خواست تردد خود به مناطق غربی را تا زمان اعلام و رفع مشکل خاک عراق به تاخیر بیندازند.

احمد وحیدی گفت: زیرا عراق نمی تواند به همان سرعتی که مهاجران از مرزهای ما خارج می شوند، از مرزهای خود خارج کند. دیروز و شب گذشته بسیاری از مهاجران در مناطقی اقامت داشتند که امکان ورود به عراق را نداشتند.

وزیر کشور درباره گرمای شدید هوا افزود: مسافران برای حفظ جان کودکان کوچک و عزیزانشان به کلیسا نروند. به دلیل گرما و رطوبت زیاد هوا در اینجا جوانان و میانسالان نیز رنج می برند و انرژی خود را از دست می دهند.

تمام مرزهای عراق بسته شد

به گزارش صداوسیما، مجید میراحمدی رئیس ستاد اربعین گفت: با توجه به اتفاقات وحشتناکی که در منطقه شلمچه و مهران رخ داد و مشکلات جدی برای امنیت و سلامت مهاجران پیش آمد، تجمع فوق العاده مرکز اربعین برگزار شد. . ستاد و با حضور وزیر کشور، بزرگواران فرجا، استاندار ایلام و جمعی دیگر از مدیران ذیربط در منطقه مهران برگزار و وضعیت مناطق را بررسی و موضوعات را مورد بررسی قرار دادند.

وی با بیان اینکه ادامه وضعیت فعلی مشکل جدی برای سلامت مسافران خواهد بود، افزود: همه اعضای شرکت کننده در این همایش بر این موضوع اتفاق نظر داشتند و بسیار نگران هستند. نکته نگران کننده عدم هماهنگی با دولت عراق و طرف عراقی در سرعت پذیرش مهاجران، سرعت عملیات در انتقال و کمبود امکانات در آن سوی مرز، جمعیت بالاست. و آب و هوا گرم است. .

صدور گذرنامه اربعین متوقف شد

میرا احمدی همچنین گفت: مقرر شد اربعین صدور روادید ویژه برای متقاضیان ویزا متوقف شود و برای آنها روادید صادر شود که از طریق پست برای آنها ارسال می شود.

وی افزود: پس از ارزیابی شرایط، اگر تصمیم جدیدی گرفته شود، با مردم ایران تماس خواهیم گرفت.

عرق کردن به دلیل افزایش دما افزایش یافته است

به گزارش تسنیم، سخنگوی اورژانس عرق کردن را دلیل اصلی مراجعه مهاجران حسینی به اورژانس دانست.

مجتبی خالدی با بیان اینکه میزان مهاجرت مهاجران به مناطق بدون مرز کشور نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است، گفت: تاکنون 10 هزار و 252 نفر به نیروهای اورژانس و 426 نفر به بیمارستان ها اعزام شده اند. همچنین 35 مهاجر مجروح از عراق به ایران منتقل شده اند.

خالدی بیان کرد: بر اساس پیش بینی کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین بیشترین گزارش ها مربوط به گرمازدگی بوده و شاهد افزایش مراجعه کنندگان به اورژانس بوده ایم.

وی با بیان اینکه گرمازدگی خطرناک است، گفت: از مسافران می خواهیم آب بیشتری بنوشند، کلاه و لباس سبک بپوشند و در ساعات خنک تر سفر کنند.

رطوبت آبادان 100 درصد است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبززاری گفت: میزان رطوبت هوا در هندیجان 92، شادگان و آغاجاری 91، بندر ماهشهر 89، رامهرمز 87، امیدیه و ایستگاه کشاورزی اهواز 86، صفی آباد 87، بستان آباد 87 است. 75 دزفول 75. اهواز و حوش 73 درصد، هوشتر 71 درصد، بهبهان 69 درصد و گتوند 68 درصد.

در 2 هفته گذشته وضعیت شهر شارجی در خوزستان شدیدتر شده و رطوبت در برخی نقاط استان از 90 درصد گذشته است.

بر اساس اخطار زرد هوای خوزستان، از دوشنبه تا جمعه هفته جاری در عصرها وزش باد جنوبی با سیگنال های بسیار ناپایدار برای خوزستان پیش بینی می شود.

مشخصات خطر آن شامل افزایش رطوبت در عصرها، شرایط ابری و ابری و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده، طوفان مختصر و گرد و خاک متغیر و موقت است.

ارائه دارو به زائران اربعین

به گزارش فارس، بهرام خینه رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سازمان غذا و دارو برنامه ریزی مناسبی برای تامین داروهای مورد نیاز زائران اربعین انجام داده است، گفت: نگرانی کمبود دارو نداریم. پزشکی در دانشکده های پزشکی.”

وی با بیان اینکه سرم مورد نیاز پیاده روی ها آزاد شده است، ادامه می دهد: شرکت کنندگان باید با رعایت نکات بهداشتی و استفاده از آب آشامیدنی سالم و پوشش این رویداد اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، معاون راهداری فراجا از پیک بازگشت زائران اربعین از 18 تا 24 شهریور ماه خبر داد و گفت: با توجه به میزان جمعیت و مدیریت زمان در مدت زمان بازگشت، به ازای هر 800 دستگاه اتوبوس نیاز است. روز .