ارائه پیشنهاد ایجاد فدراسیون “داور ورزشی” به وزارت ورزش – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین الملل



به گزارش خبرگزاری مهر، در پایان هفته دولت و عصر روز جهانی داوران ورزش مصادف با دهم شهریور ماه، علیرضا فغانی داور سرشناس دنیای فوتبال و تیم داوری او و بسیاری از مدافعان از حجت الاسلام احمد صالحی رئیس مرکز روابط عمومی این اداره کل عیادت کردند.

در این دیدار صمیمی، حجت الاسلام احمد صالحی پس از شنیدن مشکلات چندین ساله مدافعان که کمتر دیده و می شنوند، ضمن تمجید از حقیقت و صلابت وزیر ورزش و جوانان در تعامل مستقیم با مرکز ارتباطات ریاست جمهوری. و توسعه انجام شده برای حل مشکل بخش ورزش ملی گفت: دولت سیزدهم مردم برای آرامش خاطر و رفاه بازیکنان تلاش کرده است.

وی بیان کرد: جایگاه داوری شبیه قضاوت است که در اسلام برای رفع دغدغه های روزمره و اظهار نظر صحیح مهم و توصیه شده است، بنابراین داور ورزشی برای پیگیری ورزش نباید نگران مسائل کاری و زندگی باشد. قانون در زمینه های آرامش خاطر

رئیس مرکز ارتباطات ریاست جمهوری گفت: وقتی داوران سرشناس ایرانی در رشته های مختلف ورزشی بین المللی محبوبیت پیدا می کنند به این معناست که نام ایران عزیز بلند می شود. در واقع مدافعان با تحمل سختی ها از خود به عنوان نماینده ملت پیشی گرفته اند و این اقدام به اهتزاز درآوردن پرچم مقدس از برخی جهات مانند جهاد رزمندگان برای پاسداری از پرچم مقدس کشورمان حائز اهمیت است. این افتخار باعث گسترش روحیه و انرژی در جامعه به ویژه جوانان می شود.

صالحی تاکید کرد: ارتباط مستمر این مرکز با وزارت ورزش سطح بالا و همکاری است، روحیه جهادی وزارت ورزش بسیاری از مشکلات از جمله قانون کار رزمندگان المپیک و پارالمپیک را حل کرده است. پس از سالها اجرا شد.

وی همچنین یکی از راهکارهای موثر برای رفع مشکلات جامعه بزرگ داوران ورزشی در برنامه های مختلف را همدلی و اتحاد آنها دانست تا بتوانند برنامه حرفه ای خود را بر اساس اصول سازمانی پیش ببرند.

در همین راستا درخواست برپایی همایش داوران ورزشی به سجادی ابلاغ شد و پس از حمایت و تایید وی مقرر شد این موضوع اجرایی شود.

در پایان علیرضا فغانی، محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی درباره افتخاراتی که در قضاوت جام جهانی در گذشته و مسابقات پیش رو کسب کردند، صحبت کردند.

علیرضا فغانی مدافع نامدار ملی پوش پیش از عزیمت به جام جهانی قطر اعلام کرد: در هر کجای دنیا که باشم با پیراهن دوستان عزیزمان ایران در میادین حاضر می شوم.