احساسات قوی؟ 11 راه برای برون رفت • سلامت کاپیتان


عکس توسط fizkes از Shutterstock

کنترل و درک احساسات شما یک توانایی نادر است که افراد کمی از آن برخوردارند (که به عنوان هوش هیجانی نیز شناخته می شود). به عنوان یک واکنش درک شده در یک موقعیت جدید ، احساس ما می تواند واکنش ما را تعیین کند ، و اغلب اوقات ، نتیجه نیز.

هنگامی که با احساسات خود هماهنگ هستید ، می توانید تصمیمات درستی بگیرید ، روابط موفقی داشته باشید و تعاملات روزمره داشته باشید و در آخر ، مراقب خود باشید.

ویکی بوتنیک ، درمانگر در تارزانا ، کالیفرنیا ، معتقد است که هر نوع احساسی اعم از هیجان یا عصبانیت می تواند به حدی برسد که کنترل آن غیرممکن باشد. اما ، با کمی تجربه زندگی و تمرین ، می توانید رئیس احساسات خود شوید. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید ، یک راهنما در اینجا پیدا خواهید کرد.

چگونه رئیس احساسات خود باشیم:

 1. تاثیر احساسات خود را درک کنید – احساسات شدید برای احساس مهم هستند. و هر از گاهی عادی است که احساس افسردگی احساسی کنید ، چه اتفاق خوب و چه بدی بیفتد.
 2. هدف از تنظیم ، نه سرکوب – حتی اگر نمی توانید احساسات خود را با شماره گیری کنترل کنید ، تصور کنید که حداقل می توانید آنها را مدیریت کنید. سرکوب یا سرکوب احساسات می تواند مانع از تجربه و بیان احساسات شما شود. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که بدانید چگونه می توانید بین کنترل احساسات و پنهان کردن آنها در زیر فرش تفاوت ایجاد کنید.
 3. دقیقاً احساس خود را مشخص کنید – وقتی چیزی شما را بسیار اذیت می کند ، ممکن است تمایل داشته باشید که سطل زباله خود را بیندازید ، میز خود را لگد بزنید و پای خود را لمس کنید. در آن زمان ، بهتر است صحبت را قطع کنید و از خود بپرسید: در حال حاضر چه احساسی دارم؟
 4. همه احساسات خود را بپذیرید – اگر می خواهید در مدیریت احساسات خود بهتر شوید ، باید آن را نیز بپذیرید. افزایش راحتی شما در اطراف احساسات شدید به شما امکان می دهد آنها را بدون واکنش بیش از حد احساس کنید.
 5. مجله روحیه داشته باشید – نوشتن یا تایپ کردن احساسات و پاسخ هایی که آنها ایجاد می کنند می تواند به شما کمک کند. گاهی اوقات ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که احساسات خود را در ذهن خود با حافظه خود ردیابی کنید. روی کاغذ گذاشتن آنچه که احساس کرده اید می تواند به شما این امکان را بدهد که عمیق تر در مورد آن فکر کنید.
 6. یک نفس عمیق بکش- ما گاهی اوقات از قدرت نفس کاملاً بی خبریم ، یا آنقدر هیجان زده هستیم یا آنقدر عصبانی هستیم که نمی توانیم صحبت کنیم. در حالی که تنفس آرام به طرز جادویی آن احساس شدید را از بین نمی برد ، تمرینات تنفس عمیق می تواند به ما در آرامش کمک کند.
 7. بدانید چه زمانی باید خود را ابراز کنید – زمان و مکان کاملی برای احساسات شدید وجود دارد. فریاد زدن روی بالش در راحتی خانه می تواند تنش و عصبانیت را از بین ببرد. اما در شرایط دیگر ، بهتر است آن را برای خودتان نگه دارید. صرف نظر از میزان ناامیدی ، بهتر است سر رئیس خود را فریاد نزنید.
 8. به خودتان فضا بدهید – دوری از احساسات شدید می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید که به شیوه ای طبیعی واکنش نشان می دهید. فاصله می تواند انواع مختلفی داشته باشد: شما می توانید از یک موقعیت ناراحت کننده دور شوید ، یا می توانید با حواس پرتی خود از مشکل فاصله ذهنی ایجاد کنید.
 9. مدیتیشن را امتحان کنید – مدیتیشن می تواند به شما در دستیابی به سطح آگاهی از همه این احساسات و تجربیات کمک کند. مدیتیشن اساساً به شما می آموزد که چگونه با احساساتی بنشینید که ممکن است بخواهید از آنها دوری کنید یا بر شما غلبه کند.
 10. استرس را حفظ کنید – استرس مدیریت احساسات شما را بسیار مشکل می کند. به همین دلیل ، اگر شما تحت استرس شدید هستید ، ابتدا باید بر کاهش آن تمرکز کنید ، بنابراین می توانید به وضوح فکر کنید. مطمئن شوید که به اندازه کافی می خوابید ، ورزش می کنید ، در طبیعت وقت می گذرانید و برای آرامش در کلاس سفالگری شرکت می کنید.
 11. با یک درمانگر صحبت کنید – اختلال در تنظیم هیجانی طولانی مدت یا مداوم می تواند منجر به بیماری های روانی مانند اختلال شخصیت مرزی و اختلال دوقطبی شود. مشکل در کنترل احساسات می تواند ناشی از ضربه ، مشکلات خانوادگی یا سایر مشکلات زمینه ای باشد. یک درمانگر می تواند شما را در این سفر راهنمایی کند و به شما کمک کند بهترین تصمیمات را برای ثبات و سلامت روان خود بگیرید.

اگر از خواندن مقاله ما لذت بردید ، همچنین توصیه می کنیم بخوانید: 11 نکته برای یک برنامه صبحگاهی پر انرژی که می تواند به سلامت روان شما کمک کنددیدگاهتان را بنویسید