احتمال بارش باران در استان بوشهر/خلیج فارس نگران کننده است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللفرج الله شکوهی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد وضعیت هوایی و دریایی استان تا پایان هفته آرام است.

وی همچنین گفت: در این مدت مه محلی، هوای ملایم تا چند ساعت آینده و مه رقیق در برخی مناطق در صبح شرایط استان را بسیار نمایان می کند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: امروز در ساعات عصر تا سحر در مناطق شرقی و ارتفاعات استان افزایش ابر و خطر ناپایداری موقت باد دور از انتظار نیست.

وی افزود: از اواخر روز جمعه تا اواسط هفته آینده، اقیانوس آرام مواج و متلاطم همراه با افزایش وزش باد پیش بینی می شود.

شکوهی پور با اشاره به صدور هشدار دریای زرد (درک و اقدام در صورت نیاز) گفت: سواحل و سواحل استان بوشهر با تمرکز بر سواحل شمالی و مرکز استان بوشهر تحت تاثیر قرار می گیرد.

کشتی های غرق شده و فعالیت های دریایی

وی با اشاره به افزایش ارتفاع موج در اقیانوس آرام و اختلال در فعالیت های کشتیرانی و دریایی به ویژه تردد شناورهای سبک و شناورهای ماهیگیری و تفریحی گفت: توصیه شده جلوگیری از تردد دریایی به ویژه تردد قایق های سبک و ماهیگیری و قایق های تفریحی در سواحل استان بوشهر.

اداره کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: هوای استان طی ساعات آینده صاف همراه با ابر و مه در منطقه گاهی وزش باد، در ساعات بعد از ظهر در مناطق بالاتر استان پیش بینی می شود. افزایش ابر و ناپایدار بودن هوا و فردا در برخی نقاط در ساعات صبح مه رقیق پیش بینی می شود.

وی خاطرنشان کرد: جهت وزش باد معکوس معمولاً شمالی-شمال-شمال شرقی گاهی جنوب شرقی با سرعت 8 تا 28 کیلومتر در ساعت ارتفاع امواج دریا 30 تا 90 سانتی متر خواهد بود.