اجرای دقیق قوانین و کنترل سازه های غیرمجاز در گیلان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر ، اسدالله عباسی شامگاه شنبه در جلسه ستاد ویژه پیشگیری و تداوم انجام تخلفات ساختمانی و تغییرات غیرقانونی در کاربری گیلان با تاکید بر نظارت و نظارت فرمانداران گفت. : اجازه دخالت در انفال و سازندگی را ندهید.

وی بر کنترل انواع تجاوزات و ساخت و سازها در جنگل ها و جنگل ها و تغییر کاربری اراضی کشاورزی تاکید کرد و افزود: متولیان امر باید با همکاری مقام قضایی بتوانند از ادامه فعالیت های عمرانی جلوگیری کنند.

استاندار گیلان یکی از 13 شعار راهبردی دولت را مبارزه با فساد و جلوگیری از نقض حقوق بشر و انفال دانست و گفت: استانداران باید بر تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز تمرکز کنند.

وی با اشاره به اینکه کم کاری در این زمینه غیرقابل قبول است، افزود: بخشداری ها، شوراها و دهیاری ها باید تمام اصول و ضوابط صدور پروانه ساخت را رعایت کنند و زیر نظر فرمانداران این کار را انجام دهند.

عباسی همچنین از نگاه به پرداخت جرایم در حوزه پرونده های ساختمانی در کمیسیون های مواد 99 و 100 انتقاد کرد و گفت: علاوه بر ممنوعیت، بازرسی از این کمیسیون ها نیز برای تخلفات مشابه انجام شود. به خصوص مواردی که مربوط به استحکام و امنیت ساختمان است، نه تنها جریمه پرداخت می شود و باید قوانین لازم اجرا شود.

وی ادامه داد: دستگاه‌های دفاعی باید به اجرای دقیق قوانین و مقررات و رویکرد پایدار و سازش‌ناپذیر در حوزه تغییر کاربری‌های غیرمجاز و تخلفات اموال، جنگل‌ها، جنگل‌ها و اراضی کشاورزی کشور توجه کنند.