آیت الله سبحانی: دولت علاقه زیادی به حل مشکلات مردم دارد


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي استانداري قم، آيت الله جعفر سبحاني در ديدار معاون اقتصادي رئيس جمهور در دفتر قدرت، براي موفقيت دولت در خدمت به مردم دعا كرد و گفت: از ابتدا با پیروزی انقلاب اسلامی، گروه‌های اسلامی ایران به دنبال کاهش نیروی مؤثر و کاهش فعالیت‌ها در کشور بوده‌اند و دولت باید برای مقابله با این وضعیت جدی باشد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه آیت الله رئیسی و دولت سیزدهم به تولید خوب و مسائل رفاهی مردم توجه خواهند کرد، همه باید دولت را برای رسیدن به این هدف یاری کنند.

این رهبر شیعیان در خصوص توصیه و تاکید مقام معظم رهبری بر تولید و صنعت در کشور گفت: اگر مشکلات حوزه تولید حل شود، زندگی پایدار و گرانی زمین خواهد بود.

وی بر لزوم تمرکز بر اصلاح نظام اداری کشور تاکید کرد و افزود: نیروها و کارشناسان قوی باید در گروه های ادارات، وزارتخانه ها و حتی همه دستگاه های دولتی فعالیت کنند که هدف اصلی آنها حل مشکلات انسانی و افزایش است. تکیه بر سنت مقدس جمهوریت.ایران اسلامی.

آیت الله سبحانی با اشاره به ضعف های نظام مالی و لزوم اصلاح هر چه سریعتر نظام مالی کشور و درک مالی اسلامی ادامه داد: نظام مالی ایجاد شده است این یک مشکل عمومی است و باید پس از منفعت انجام شود. تغییر کرد. و نظام مالی در ساختار بانکی کشور شما ولی امر مردم هستید.

محسن رضایی نیز پس از ارائه کارها و دستاوردهای دولت سیزدهم در یک سال گذشته در این جلسه تاکید کرد: دولت سیزدهم برای رسیدن به اهداف خود و خدمت به مردم نیازمند راهنمایی ها و توصیه های مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی زیادی از یک دهه گذشته انباشته شده است، گفت: دولت در تلاش است تا پس از مدیریت و آسیب شناسی مشکلات اقتصادی کشور را حل کند و برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.

رضایی با تایید اینکه نظام پولی و مالی هنوز کاملاً منطبق بر قوانین اسلامی و شرع و دارایی اسلامی نیست، افزود: ساختار مالی کشور نسبت به 50 سال اخیر تغییری نکرده است و بسیاری از استانداردهای نظام پولی و مالی تغییر نکرده است. تغییر نکرده. موجود در.

وی تاکید کرد: در این زمینه دولت سیزدهم پس از بررسی و تصویب شورای مرکزی سران قوا برنامه ریزی برای اصلاح نظام مالی را آغاز کرده است و از سال آینده به زودی تمامی بانک ها باید آن را اجرا کنند. با نظر ملکه از این نظر راهی برای یافتن راهی وجود دارد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین به طرح تغییر بودجه در دولت اشاره کرد و گفت: بخش زیادی از بودجه اختصاص یافته به کشور در سال های گذشته نادیده گرفته شد، دولت طرح اصلاح و تحول بزرگ اقتصادی را آغاز کرده است. فرهنگ. از هزینه پول خوب، یکی از اهداف دولت در این طرح، کاهش فقر و بازگرداندن وجوه خصوصی به کالاهای اساسی به قشر آسیب پذیر جامعه است تا صاحب سرمایه باشند.

رضایی با بیان اینکه توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و مستضعف و فقرزدایی خارج از شهرها در استان سیزدهم در حال انجام است، گفت: فقرزدایی هدف اصلی و هدف دولت سیزدهم است و با این ایده دو هزار و 20 بخش تحت عنوان طرح 2020 در شهرها انتخاب شده و نزدیک به برنامه ریزی و اجرای اقداماتی برای کاهش فقر و توانمندسازی این قشر از جامعه است.

وی با اشاره به اینکه در 50 سال گذشته کشور همواره دچار بیماری هولناک تورم بوده است، گفت: دولت سیزدهم برنامه ریزی کرده است که پس از کاهش نرخ تورم در کشور حرکت کند تا کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تامین شود. مردم. .

رضایی ادامه داد: وضع تعرفه تولیدکننده و مصرف کننده کالا یکی از برنامه های 13 گانه دولت به ویژه وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تثبیت قیمت ها است و همه دغدغه های تولیدکنندگان و مصرف کنندگان در این طرح منعکس شده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اجرای سیاست خارجی و اولویت روابط خارجی با همسایگان را از مهم ترین اهداف سیاست دولت سیزدهم دانست و گفت: به دلیل سفر آیت الله رئیسی به ازبکستان، ایران حاکم خواهد شد. یکی از اعضای پیمان شانگهای و سیستم مدیریتی به این نتیجه رسیدند که دولت جمهوری اسلامی ایران به دنبال ارتباط همه جانبه با همه کشورهای جهان است نه بخش جدایی از جهان و مجبور به رفع موانع شدند. در مقابل مردم ایران

انتهای پیام/78023
این مقاله را برای صفحه اول در نظر بگیرید