آیت الله حکیم از پیشتازان تحکیم روابط نجف و قم است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرنگار مهر ، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری شامگاه پنجشنبه در مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال آیت الله سید محمد سعید حکیم که در مسجد اعظم قم برگزار شد، از شخصیت علمی و اخلاقی این شیعه تجلیل می شود. قدرت. وی گفت: صحبت در مورد چنین مواقعی کار آسانی نیست، زیرا پرداختن به جنبه های مختلف شخصیت یک شخص حقوقی و قدرت تقلید تمام عمر خود را صرف آموختن معارف دینی، جهاد و جنگ کرده است.

رهبر اساتید دانشگاه قم گفت: در نظم آفرینش انسان از جایگاه والایی برخوردار است چنانکه در قرآن به انسان نیکو گفته شده است و خداوند انسان را به خلیفه الله دعوت کرده است.

وی گفت: قرآن گاهی از مردم تمجید و تمجید می کند. شاید سر او در همه مخلوقات جهان است و گاهی می گوید همه چیز آفریده انسان است.

خداوند استعدادهای زیادی را در انسان قرار داده است

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه خداوند استعدادهای زیادی در وجود انسان قرار داده است، همچنین گفت: انسان نیازمند، بی نظیری است که شایسته است توانایی های خود را به حداکثر برساند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم می گوید: قدرت انتخاب در دست خود شخص است، او می تواند در آینده راه خود را انتخاب کند و تا آنجا گام بردارد.

امام جمعه قم فرمود: انسان ثروت است زباله به راه راست هدایت شوند و راه را نبرند و منحرف نشوند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه خداوند سه چیز اساسی را برای هدایت و هدایت مردم قرار داده است، افزود: نشانه باطن عقل، دیگری نشانه ظاهر است و می توان از انبیا و اولیای الهی نقل کرد.

یکی از عوامل جهنم انسان، فقدان عقل است

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: در قرآن 64 مورد در مورد تفکر ذکر شده است که انسان را به تفکر ترغیب کرده است و برخی سخنان مختلف می گویند و به عنوان قاضی تصمیم می گیرند و خیر را انتخاب می کنند. بد دچار مشکل نشو

همچنین فرمود: یکی از دلایلی که مردم به جهنم می‌روند، بی‌عقل است، اگر گوش شنیدن، چشمی برای دیدن و عقلی برای اندیشیدن داشته باشند، در جهنم جایی برایشان باقی نمی‌ماند.

آیت الله حسینی بوشهری توضیح می دهد: باید گوش کنیم که پیامبر چه کنیم و چه نکنیم و ببینیم خدا چه نهی می کند و چه چیزی حلال است.

رئیس جامعه معلمان مقطع متوسطه قم گفت: پیامبر اسلام فرمودند به قرآن و اهل بیت بچسبید زیرا امت اسلامی از دست رفته است و پیامبر هم اشاره کردند که اگر نچسبید. به این دو چیز گمراه خواهید شد.

امام جمعه قم ادامه داد: آیت الله حکیم مرجعی بزرگ، نام اکنون و از خاندانی اصیل نیز خادمی مؤمن بود.

علمای دین در جامعه ادامه دهنده راه پیامبر هستند

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه علمای دین در جامعه ادامه دهنده راه پیامبر و نیز کار اهل بیت هستند، گفت: نقش علمای دین در جامعه اسلامی در آنجا نقش مهمی دارد و این که هم در قرآن و هم در روایات پیامبر، علما هستند، از آن جهت که در این زمان وظیفه رهبری جامعه در روزگاری است که مردم از وجود امام دروغین محروم هستند، مورد تکریم قرار گرفته است. از علمای دین گرفته می شود. .

همچنین فرمود: هر کس کاهن را تکریم کند و در مراسم بزرگداشت کاهن شرکت کند، گویی رسول خدا را گرامی داشته است و هر کس رسول خدا را گرامی داشته باشد نزد خداوند گرامی است و در این صورت اوست. هدایت کرد. به آسمان

رئیس جامعه مدرسین دانشگاه های قم نیز گفت: در صریح کلام اهل بیت و آیات الهی نشانه ای برای علمای دین است و به این معناست که داشتن علم مجانی است بزرگ، اما روحانیون باید از خدا بترسند. . و امام رضا فرمودند که قاضی در جامعه یاد شود تا خیرش به مردم برسد.

امام جمعه قم تاکید کرد: کشیش حافظ دین است به ویژه امروز که دشمنان تلاش می کنند دین را از جامعه و جوانان ما بگیرند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: امروز جنگ فکری در جامعه جریان دارد و علمای دین اجازه انکار حقایق را به دشمنان این جنگ نمی دهند. وارانا با توضیحات جهاد این فضا را به نمایش گذاشته و به آن کمک کنید.

رو به جلو گرفتن دشمن نباید تسلیم شود

وی افزود: برو جلو گرفتن دشمن نباید تسلیم شود، ما باید از بزرگان دین تشکر کنیم که این بزرگان امروز به دست ما رسیده اند.

رئیس جامعه حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر وزرا از صحنه خارج شوند افرادی هستند که نه دین و نه دنیای مردم را دوست دارند، افزود: این افراد مانند ادامه اردوی پیش رو هستند. سیدالشهدا و فقط نام آنها تغییر کرده است زیرا کربلا همیشه در تاریخ تکرار می شود.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه خاندان حکیم اهل حکمت، دین و جهاد هستند، افزود: در زمان صدام بسیاری از خانواده های حکیم و صدر کشته شدند، چرا چنین گفتند ایمان بیاورند.

رئیس جامعه مدرسین دانشگاه قم گفت: آیت الله حکیم بیش از 8 سال و نیم در زندان بود که با رنج فراوانی همراه بود و شاگرد مردم بود.

امام جمعه قم گفت: ایشان شاگردان زیادی را در منطقه نجف تربیت کردند و بسیاری از کتابهای ایشان در جاهای مختلف از جمله عاشورا حفظ شده است.

وی تصریح کرد: این کشیش بزرگ بسیار متدین و متواضع بود و درب خانه اش به روی همه باز بود. یقه بپوش رابطه نجف و قم تقویت شده است.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: اعمال ایشان به مردم عراق بزرگ و شگفت انگیز است و این مرد بزرگ در این عرصه سنگ تمام گذاشت.

وی همچنین گفت: آیت الله حکیم محبوب ترین اهل بیت علیهم السلام است، مجلسی که در آن شرکت می کرد اندک بود و حرم در آن مستقر نبود، با اینکه قاضی است، همیشه. تمام تلاش خود را برای عزای حسین علیه السلام انجام داد.