آیا کشور با کمبود سرم و دارو مواجه است؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، وزیر بهداشت گفت: در روزهای اخیر مشکلات کمبود سرم و دارو به ویژه سرم اعلام شده و اقدامات ویژه ای برای رفع این مشکل انجام خواهد شد و اکنون نیز خالی از کاستی نیست. در سرم و دارو، اما بیشتر از مقدار مورد انتظار. ما رزرو داریم تا در صورت نیاز در ایستگاه های سلامت داوطلب در دسترس باشیم.

به گزارش تسنیم، وزیر بهداشت گفت: برای مأموریت ویژه 3 روز پایانی ماه صفر اینطور نیست که سرم و دارو کم نباشد، بلکه مقدار مورد انتظار ما بیشتر است، بنابراین هنوز می‌توانیم. در صورت نیاز در مراکز بهداشتی درمانی متقاضی در دسترس باشد.”

بهرام عین اللهی در بازدید از پایگاه های بهداشتی و درمانی 115 و اورژانس اطراف و داخل حرم رضوی گفت: همزمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و عصر شهادت امام رضا (ع) علیرغم انتشار مطالب فراوان، شاهد میلیون ها عزادار در مشهد مقدس و بلافاصله پس از اجتماع عظیم میلیونی عزاداران حسینی در کربلا و رسانه های دیگر کشورها خواهیم بود. از این حماسه بزرگ و زیبا به دلایل متعدد خبری در دست نیست و با حضور میلیونی دوست و عاشق اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مشهدالرضا (ع) منتشر نشده است.

وی گفت: در این ماموریت ویژه 58 دستگاه آمبولانس، 13 اتوبوس آمبولانس و 12 خودرو و 160 امدادگر اورژانس 115 در ایستگاه های اطراف و داخل حرم مطهر رضوی داریم و به طور میانگین در هر ایستگاه بیش از 500 خدمت ارائه می شود. روز..

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه ۲ بیمارستان صحرایی در ملک آباد و باب الرضا(ع) جهت خدمت رسانی به مهاجرین و مجاوران امام رضا(ع) ایجاد کرده ایم، تجلیل کرد: باز هم تعداد. از مراکز بهداشتی درمانی 168 شهر و مسیرهای بهداشتی با 134 بهورز، 162 بهورز داریم تا در صورت نیاز خدمات مورد نیاز بیماران و مراجعه کنندگان را ارائه کنند.

عین اللهی همچنین گفت: در روزهای اخیر اعلام شد که کمبود سرم و دارو به ویژه سرم وجود دارد و اقدامات ویژه ای برای رفع این مشکل انجام می شود و اکنون اینطور نیست که کمبود سرم و دارو نداشته باشیم. اما ذخایر بیشتری نسبت به مقدار مورد انتظار داریم بنابراین باید در اسرع وقت در پایگاه های سلامت متقاضی موجود باشد.

وی با تاکید بر اینکه در این ایام خاص خدمت به زائران پیاده و سواره افتخار بزرگی است، گفت: آرزوی قلبی ما سلامتی همه زائران و نزدیکان امام رضا (ع) است، اما در صورت وجود مشکل. برای دوستان عزیز و زائران غیر ایرانی در مشهد مقدس آماده اقدام به موقع هستیم.