آیا متفورمین درمانی برای کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که از رژیم غذایی سالم و ورزش در حین مصرف متفورمین پیروی می کنند بیشترین وزن خود را از دست می دهند.

علاوه بر این ، هرگونه کاهش وزن فقط تا زمانی که شما از دارو استفاده می کنید می تواند دوام داشته باشد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی اگر هنوز در حال مصرف دارو هستید ، می توانید به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در حقیقت ، هیچ نتیجه قطعی و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. برخی از آنها کاهش وزن نشان داده اند ، برخی دیگر نه. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، اگرچه باعث کاهش وزن نمی شود.

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا دیابت نوع 2 هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، این که آیا متفورمین می تواند به کاهش وزن شما کمک کند یا خیر. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

اگر فرد مبتلا به دیابت نیست یا دیابت ندارد ، این نوع متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نمی شود. به این معنی FDA این دارو توسط متفورمین به عنوان کمک کننده کاهش وزن تأیید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن در کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید ، زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و درمانی برای کاهش وزن نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و کاهش وزن Armoni

دیدگاهتان را بنویسید