آیا زمان افزایش دستمزد کارکنان فرا رسیده است؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، در آخرین روز شورای اسلامی شهر میزان افزایش قیمت کارمندان و سربازان و بازنشستگان و معلمان مهرآفرین را پذیرفت.

به گزارش ایسنا، یک کارشناس اقتصادی در مجلس درباره تصویب لایحه تراز و بازگشت حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان گفت: یکی از سوالات کلیدی این افزایش، تامین منابع آن است. در این برهه توافقی بین مجلس و دولت این است که باقی مانده دارایی های دولت فروخته شود و هر سازمان بتواند بخشی از افزایش قیمت ناشی از لایحه فوریت ها را پرداخت کند.

به گفته حمید حاج اسماعیلی: به عنوان مثال گفته شده خودروهایی که در گمرک مانده اند، مشخص نشده و مالک آن مشخص نیست، فروخته می شود و به فروش می رسد. اینها بخشی از حق چاپ است اما پول کافی نیست، به همین دلیل در مورد دارایی های مازاد برای تورم صحبت کردیم تا هر سازمان و دستگاهی بتواند وارد شده و دارایی های خود را بفروشد.مزدا با توجه به توانایی خود.

حاج اسماعیلی ادامه داد: موضوع در این حوزه تامین بخشی از بودجه از محل فروش دارایی های مازاد است که محقق نشده و موفق نبوده است. در حال حاضر حدود 50 هزار میلیارد تومان برای اجرای تقسیم بدهی نیاز است، این رقم بزرگی است و این تصمیم مدیریت پروژه و بودجه برای اجرای این طرح است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه منابع بدهی این طرح باید هر چه سریعتر مشخص شود، گفت: در بین منابع درآمدی بودجه تنها بخشی که ثابت و مطمئن است مالیات است.

کدام کارکنان واجد شرایط تعدیل دستمزد هستند؟

این اقتصاددان در پاسخ به این سوال که کدام کارگران واجد شرایط برابری دستمزد هستند؟ وی گفت: همه کسانی که حقوقشان 10 درصد از سوی دولت افزایش یافته است، بدون توجه به پرداخت بیمه ای به صندوق تامین اجتماعی، در صورت عدم افزایش دستمزد و حقوق آنها با مصوبه سازمان تامین اجتماعی، مشمول این افزایش می شوند. شورای مرکزی کار

به گفته حمید حاج اسماعیلی، هرکسی که در سازمان، بدنه، سازمان و اداره کار می کند، مشمول افزایش حقوق مشروط به مصوبه دولت است که مشمول تغییرات و استرداد می شود مگر اینکه افزایش قیمت وی ​​مشمول مصوبه دولت باشد. توافق. شورای مرکزی کار

حاج اسماعیلی گفت: برای کارگران شاغل در شرکت های پیمانکاری در شرکت های دولتی چه با دستمزد کم و چه در سطوح دیگر، مقرر شد که دستمزد آنها با تورم افزایش یابد در دیوان عالی کار حضور یافتند. شورا.

وی تصریح کرد: برابری به این معناست که دستمزدها و مستمری ها بسیار عادلانه است و از آنجایی که احساس می کنیم قدرت خرید حقوق بگیران و مستمری بگیران همچنان در ابعادی از رشد کشور محدود است، اصل تعادل باید ادامه داشته باشد و اهمیت بیشتری پیدا کند. منابع اعتباری افزایش دستمزد کارگران و کارگران، بازنشستگی ها را باید بررسی کرد، اما معتقدم در حال حاضر هم برابری فرصت های شغلی و بازنشستگی هنوز در سطح واقعی نیست که قدرت خرید را حفظ کند. حقوق بگیران و مستمری بگیران

زمان افزایش حقوق و مستمری کارکنان است

این کارشناس اقتصادی در عین حال در پاسخ به این سوال که آیا افزایش حقوق کارکنان دولت و مستمری های دولتی و لشکری ​​از آبان ماه اجرایی می شود؟ وی بیان کرد: در دو ماه آینده در نظر گرفته شد که منابع این طرح در دولت و مجلس تامین شود اما چون توانسته اند برابری را اجرا کنند و از سوی کارکنان پیگیری می شود، در این ماه به طور کامل اجرا می شود. به حساب واریز می‌کنند، چون اگر این کار انجام نشود، در صورت عدم انجام، وارد ماه‌های باقی‌مانده سال می‌شویم که بحث خرج کردن وجود دارد.

به گفته حمید حاج اسماعیلی، در اطلاعیه پرداخت بدهی های این سازمان، پیش از این اعلام شده بود که پرداخت از محل توافق افزایش می یابد، اما در روزهای اخیر گفتند که مابه التفاوت پرداختی به تدریج انجام می شود، بنابراین به نظر می رسد آنجا باش. هنوز در مورد زمان بازپرداخت بدهی ها تردید وجود دارد.

این کارشناس اقتصادی در پایان با بیان اینکه باید برای جلوگیری از تورم و تثبیت قیمت ها تلاش کنیم، افزود: در مواجهه با افزایش قیمت ها باید تدابیری برای کنترل این افزایش اندیشیده شود چرا که به پایان سالی می رویم که سررسید است. با تحریک تقاضا در بازار و نیاز به خریدهای جدید اعم از خانه، پوشاک، خودرو و سفر، با افزایش تقاضا و تغییر قیمت ها مواجه خواهیم شد، بنابراین سعی کنید هزینه ها را کنترل و تثبیت کرده و به درستی مدیریت کنید. قبل از اینکه پول بالا برود