آیا رئیس جمهور به نیویورک می رود/ پاسپورت ریاست جمهوری صادر شد؟ – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد راهی نیویورک شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که اطلاعاتی درباره عدم صدور روادید رئیس جمهور برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک وجود دارد، گفت: باید شفاف سازی کنیم. مسائلی که سازمان ملل را تحت تأثیر قرار می دهد. ملت ها برای سفر بعدی باید به ازبکستان بدهیم. رئیسی می خواهد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت کند و مقدمات این امر فراهم شده است.

سفر ریاست جمهوری به آمریکا

به گزارش ایسنا، رئیس دفتر رئیس جمهور با تاکید بر قصد رئیس جمهور برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل، از تکمیل مقدمات این امر خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در حاشیه جلسه امروز دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر ابراهیم رئیسی به ازبکستان گفت: این سفر جنبه های زیادی دارد. وی دو بار به ازبکستان سفر خواهد کرد و وزیران همکارش با دوستان خود در آن کشور دیدار خواهند کرد.

وی همچنین گفت: جلسات مربوط به کمیسیون مشترک دو کشور برگزار می شود و حدود 18 سند همکاری و تفاهم بین دو کشور به امضا می رسد.

اسماعیلی یادآور شد: از دیگر حاشیه های سفر، دیدارهای دوجانبه با سران کشورها در اجلاس شانگهای از جمله روسای جمهور روسیه، چین و سایر روسای جمهور در این کنفرانس است.

رئیس دفتر ریاست جمهوری ادامه داد: بخش سوم این سفر که مهمترین بخش آن است، شرکت در نشست سازمان همکاری های اقتصادی شانگهای است که سازمانی مهم برای منطقه و جهان محسوب می شود. همچنین از آنجایی که کل فرآیند عضویت جمهوری اسلامی ایران در این سازمان به تصویب رسیده است و در سال جاری سند عضویت جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیات وزیران رسیده و به امضای وزارت امور خارجه می رسد. وزیران ایران و وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان شانگهای و موفقیت برای ما خوب خواهد بود.