آمار کروناویروس: ردیابی همه گیری ها در نیویورک


از روزهای اولیه شیوع بیماری ، اتاق خبر WNYC / Gothamist از داده ها برای شکل دادن به پوشش COVID-19 ما استفاده کرده است. ما صفحه آمار Covid-19 خود را بازبینی کرده ایم تا بر معیارهایی که در سال دوم همه گیری مهمتر هستند تمرکز کنیم: واکسن ها ، انواع مختلف و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده طرح اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist از تلاش های فوق العاده ای که جیک دوبکین ، کلاریسا دیاز و زک گوتهرر کوهن در 16 ماه اول برای حفظ این صفحه آمار انجام داده اند قدردانی می کند.

اینجا مدارس Kovid Tracker for NYC را بررسی کنید.

به معیارهای متفاوتی در این صفحه نیاز دارید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اولیه کووید شهر نیویورک در 90 روز گذشته را نشان می دهد. تابستان امسال ، انتشار واکسن باعث افزایش عفونت ها ، میزان مثبت بودن ، بستری شدن و مرگ و میر در کمترین میزان از زمان شروع شیوع بیماری همه گیر در مارس 2020 شد. در 14 آگوست ، این شهر یک میلیون مورد کووید را گزارش کرد. هم بستری شدن و هم مرگ و میر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس بر اساس نرخ مثبت اخیراً کجا رشد کرده است. میزان مثبت بودن تعداد آزمایش هایی که عفونت را نشان می دهند اندازه گیری می کند. مثبت بودن بالا ممکن است نشان دهد که ویروس در کجا سریعتر در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت / گسترش یکسان نیست. نرخ مثبت بالا – بیش از 5 – – همچنین می تواند مکانهایی را نشان دهد که آزمایشات کافی برای رسیدگی در موارد شدید دارند اما در موارد خفیف وجود ندارد. از 23 سپتامبر ، مثبت در بسیاری از نقاط شهر افزایش یافته است. در 2 اوت ، شهردار گفت که شهر دیگر از مثبت برای هدایت تصمیمات سیاست استفاده نمی کند.

این نقشه کووید -19 بستری در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

بیشتر داده های شهر نیویورک در فواصل سه روز منتشر می شود. داده های روزهای اخیر معمولاً موقتی است. دپارتمان با فرا رسیدن تاریخ های جدید داده های مربوط به تاریخ های قدیمی را تجدید نظر می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسیناسیون

مصونیت گله زمانی ایجاد می شود که بیماری های عفونی دیگر نمی توانند گسترش یابند زیرا حفاظت جامعه بالا است. این هدف برای کووید -1 ناشناخته است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به این هدف دست یافت که 80-55 درصد از مردم یک منطقه ، شهر ، ایالت یا ملت عاری از عفونت باشند. شهر نیویورک آمار واکسیناسیون را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک با مشکلات اولیه آغاز شد ، عمدتا به دلیل شرایط بد آب و هوا و عرضه محدود واکسن های مدرن و Pfizer. پیشرفت ها همچنین با تقسیمات دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم های استخدام آنلاین برای نیویورکی های قدیمی ، که مقامات ترجیح داده اند عکسبرداری کنند ، مانع شده است. عرضه اولیه در ابتدا بر روی کدپستی غنی و کم تنوع متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون هنوز در منطقه بسیار متفاوت است – از 40 درصد در برخی از مناطق بروکلین تا 100 درصد در میدتاون. آمارهای منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که تنها 1 of از افراد واکسینه شده کاملاً نیویورک موارد کوویدیا و مرگ را بین ژانویه و ژوئن گزارش کرده اند.

به دلیل مجوز واکسن های جانسون و جانسون در 27 فوریه ، عکس های روزانه در پایان ماه فوریه به آسمان می رسید. تعداد پذیرفته شدگان جدید در پایان ماه مارس افزایش یافت زیرا مدارک جدید برای افراد بالای 50 ، هزاره ها و سپس بالای 16 نفر باز شد. یک جهش مشابه در 10 مه پس از مجاز شدن واکسن نوجوانان انجام شد.

در 16 آگوست ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دریافت دوز سوم واکسن COVID-19 بودند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو واجد شرایط بودن برای افراد مسن ، افرادی که در معرض بیماری جدی قرار دارند و افرادی که شغل آنها خطر ابتلا به این ویروس را افزایش می دهد ، واجد شرایط بودن برای واکسیناسیون افزایش داد.

تقاضا پس از هر دور توسعه واجد شرایط افزایش یافت و سپس کاهش یافت. این الگو مشخصه کمپین واکسیناسیون است. مشتاق ترین افراد برای عکسبرداری جمع می شوند و فقط تردید می گذارند تا از سایت واکسیناسیون برای افرادی که دسترسی ندارند یا منابع لازم را ندارند دیدن کنند. توقف فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز در صورت کاهش علت (لخته شدن خون غیرمعمول) در افت این بیماری موثر بود ، اگرچه در نهایت بسیار نادر است. در 12 ژوئیه ، FDA واکسن جانسون و جانسون را با مقدار کمی سندرم Guillain-Barr ، یک اختلال عصبی مرتبط دانست. مانند لخته های خون غیر معمول ، Guillain-Bar extremely بسیار نادر است و تنها 100 مورد از بیش از 12 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان داد که اعتماد به نفس در مورد واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است اما در مورد تزریق Pfizer و Moderna همچنان بالاست.

با کاهش واکسیناسیون های جدید در اوایل تابستان امسال ، تعداد واکسیناسیون های جدید که کمتر از 8200 نفر در روز در 10 ژوئیه دریافت می کنند در هفته 14 سپتامبر به بیش از 13400 نفر افزایش یافته است. زمان در مورد ترس های کلی از امواج دلتا نشان می دهد که چگونه مشوق های نقدی ، احکام و سایر تصمیمات سیاستی بر میزان واکسیناسیون تأثیر می گذارد. تا 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کرده اند تا اولین عکس خود را انجام دهند.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن Covid-1 را در دسترس قرار داده اند ، هنوز شکاف های قابل توجهی برای برخی از جمعیت شناسی مهم وجود دارد.

به طور متوسط ​​، حدود 79 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما 12 درصد کمتر از نرخ مشاهده شده در انگلستان است. مسن ترین نیویورکی ها بسیار عقب هستند: کمتر از 60 درصد از افراد بالای 85 سال به طور کامل واکسینه شده اند. سیاهپوستان نیویورکی نیز کمتر واکسینه می شوند ، در حالی که نیویورکی های اسپانیایی نسبت به ساکنان سفیدپوست نرخ واکسیناسیون کمتری دارند.

بر اساس آخرین آمار شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن کووید -19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال واجد شرایط نیستند.

شهر نیویورک بین موج اول و دوم ویروس کرونا در معرض یک برخورد طبیعی عظیم قرار گرفت. این مصونیت طبیعی برای کاهش موارد ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر با حفاظت ارائه شده توسط واکسن ارائه شده است.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود مصونیت بر اساس واکسن های طبیعی و سالها طول بکشد ، نه ماهها. اما در حالی که انواع جدیدتر به احتمال زیاد از مصونیت طبیعی در بهبودهای قبلی جلوگیری می کنند ، سپر مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می ماند.

Rs

ویروس ها مانند حیوانات با هر گونه میکروارگانیسم یا ژنوم جهش می یابند. تا زمانی که میزان عفونت به صفر نرسد ، انواع ویروس کرونا برای افراد غیر واکسینه شده خطری دائمی خواهد بود.

نوع دلتا در ماه های اخیر غالب بوده است ، در حال حاضر 99 درصد از کل موارد فهرست شده بین 5 سپتامبر و 11 سپتامبر را شامل می شود. سازمان بهداشت جهانی نیز نوع B.1.621 به نام “Mu” را به ردیابی خود اضافه کرده است. این یک نوع کلمبیایی است که نوعی مورد علاقه در اروپا محسوب می شود.

تاکنون ، واکسن های کووید -19 در مطالعات آزمایشگاهی توانسته اند همه انواع را خنثی کنند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های نوع دلتا م asثر نباشند. افرادی که واکسن ها را کاملاً مطالعه می کنند کمتر در بیمارستان بستری می شوند و احتمال مرگ آنها نیز کمتر است.

اپیدمی نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن در بیمارستان در هر شهر و شهر توسعه یافته است.

همه گیری کووید -19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

پنج منطقه در خارج از نیویورک با موج دوم بیشتر از موج اول در این ایالت ضربه خوردند ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کرد. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت از زمانی که واکسن ها به طور گسترده تری در دسترس قرار گرفته اند کاهش چشمگیری داشته است ، اگرچه اکنون در گذشته از سر گرفته شده است. از 23 سپتامبر ، پخش اجتماعی در همه شهرستانها در حالت مثلثی بسیار بالا است ، و کل منطقه در بالای پوشش داخلی داخلی بیش از محدوده CDC قرار دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید