آمادگی برای اسکان ردیف اول تا نهم کنکور سراسری – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، صادق دردایی در تشریح توزیع خوابگاه های دانشجویی به دانشجویان ورودی ۱۴۰۱ گفت: خانه دانشگاه تربیت مدرس با توجه به محدودیت ظرفیت خوابگاه های دانشگاه مرکزی، دانشکده کشاورزی و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی (شهر نور) تلاش زیادی کرده اند تا خوابگاه دانشجویی روزانه را تنها با خطوط 1 تا 9 آزمون سراسری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فراهم کنند.

وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس اقامتگاه های زیادی دارد که در دانشگاه مرکزی و یا کشاورزی و منابع طبیعی و علوم دریایی خارج از این مناطق قرار ندارند. همانطور که در دفترچه آزمون پذیرش درج شده است، برای سایر دانشجویان غیر شهروند روزانه که دارای شرایط اسکان و رتبه آنها 10 به بالا می باشد، خوابگاه در مرحله اول و دوم بسته به در دسترس بودن آپارتمان تعلق می گیرد.

فرهنگ ثانویه-فرهنگی-اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: در این راستا لازم است دانشجویان با مراجعه به سایت دانشگاه تربیت مدرس مراحل ثبت نام تحصیلی خود را طی کنند سپس دانشجویان غیرمائری همه روزه به سایت دانشگاه تربیت مدرس مراجعه کنند. در اطلاعیه های این معاونت. -مدیر وقت توصیه می شود برای ثبت نام خوابگاه دانشجویی اقدام کنید. به نظر می رسد با توجه به تمهیداتی که از چهار ماه پیش برای فارغ التحصیلی و خروج دانشجویان ارشد اندیشیده شده است، فضای نامناسبی در خوابگاه های دانشگاه مرکز و خارج از محوطه مرکز وجود داشته است. درصد زیادی از درخواست‌های مسکن پاسخ داده می‌شود و مابقی پس از فارغ‌التحصیلی دانشجویان ارشد و عدم موفقیت در بخش‌های عمدتاً مسکونی پاسخ داده می‌شوند.

دردایی با اشاره به اینکه روند کلی توزیع مسکن مانند سال های گذشته است ادامه می دهد: تفاوت اصلی روند امسال با سال های گذشته این است که امسال برای ردیف های 1 تا 9 کنکور سراسری این است که خوابگاه به طور کامل آزاد شده است و تغییری دیگر به دلیل اینکه برخی از دانشجویان در دوره کرونا هنوز فارغ التحصیل نشده اند، بنابراین مساحت اقامتگاه ها امسال بیشتر از سال های گذشته است. در واقع همکاران معاونت دانشجویی من از چهار ماه پیش به شدت تلاش کرده اند تا ظرفیت تا حد امکان بالا نباشد و خوابگاه ها برای دانشجویان سال 1401 در نظر گرفته شده است. من در حال حاضر به غیر از یک تعداد کمی از آپارتمان ها، بقیه آپارتمان ها نسبتا خالی هستند و فکر می کنیم درصد بالایی از درخواست های خوابگاه دانشجویی اختصاص می یابد، برای بقیه با تغییر آپارتمان ها توزیع می شود. خالی

وی در پاسخ به این سوال که آیا متقاضیان برای ثبت نام و تصمیم گیری در مورد اقامت باید به دانشگاه و معاونت دانشجویی مراجعه کنند، گفت: نیازی به مراجعه حضوری نیست، تمامی شرایط ثبت نام و تخصیص خوابگاه به صورت کلی است. . این دانشگاه موظف است قبل از شروع سال تحصیلی، محل اسکان دانشجویان را از طریق سایت دانشگاه اطلاع دهد.