آغاز عملیات اجرایی 33 کیلومتری بزرگراه حرم تا حرم – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین المللبه گزارش ستاد خبری مهر، خیرالله خادمی در خصوص وضعیت پروژه های راهداری و بزرگراهی استان خراسان رضوی گفت: این پروژه ها در توسعه زیرساخت های حمل و نقل در استان خراسان رضوی بسیار خوب است. در این زمان آجرست افزود: برنامه سه ساله احداث هزار و 300 کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توسعه زیرساخت‌ها و حمل‌ونقل کشور خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی 350 کیلومتر از این بزرگراه آغاز شده و پیشرفت فیزیکی آن 30 درصد است، امیدواریم تا سه سال آینده بتوانیم آن را انجام دهیم.

خادمی ادامه می دهد: همزمان با ساخت این راه ها، پروژه های دیگری نیز در قالب 8 طرح راهداری کشور عقد قرارداد شده است تا با توجه به تعداد سهم از قبل به محدوده تعیین شده برسد.

وی در خصوص پروژه های راهداری نیز به دو بزرگراه در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: جاده معروف حرم به حرم. در دولت خراسان رضوی اولین و مهمترین قطعه مشهد به تربت تی است که عملیات اجرایی آن به طول 33 کیلومتر آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه خودرو گفت: برای تامین مالی این پروژه اصلی از منابعی مانند تملک و واگذاری زمین استفاده می شود و سرمایه گذار ویژه در این راه پردیس خاتم الانبیاء(ص) است که این برنامه یک نسبت است. o 70% پردیس و 30% اعتبار دولتی تعلق می گیرد.

خادمی بزرگراه مشهد به قوچان را از دیگر پروژه های دولت خراسان رضوی دانست و گفت: قطعه اول این جاده 54 است. کیلومتر فاصله مشهد تا چناران اولین نقطه برای این مسیر محسوب می شود.

آقای. خادمی: برای تکمیل این پروژه 5 هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که از طریق سرمایه گذاری آستان قدس رضوی و سایر منابع دولتی تامین می شود.

مدیرعامل شرکت زیرساخت های حمل و نقل و شرکت توسعه کشور زمان اتمام این پروژه را سه سال اعلام کرد و گفت: در پایان این پروژه یکی از بطری ها از غرب غرب مشهد خارج و وارد ورودی می شود. از مردم شهر مشهد صاف است.