آخرین اخبار از نتیجه مذاکرات برجام/ تصمیم دولت بایدن برای خروج از برجام


به گزارش تجارت نیوز، یک مقام امنیتی رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که با وجود تلاش های دولت برای متقاعد کردن دولت بایدن به عدم امضای توافق هسته ای، آمریکا این توافق را بازگرداند.

ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، یوسی کوپرواسر، ژنرال بازنشسته و از اعضای ارشد مرکز مدنی اورشلیم و رئیس سابق گروه تحقیقات نظامی ارتش اسرائیل گفت: دولت در تلاش است تا از همه کارت های خود استفاده کند. برای متقاعد کردن آمریکایی ها به عدم بازگشت از توافق هسته ای استفاده کردند.

کوپرواسر گفت: تا زمان توافق باید کاری انجام دهیم، سفر رئیس موساد[به واشنگتن] کارت اصلی ماست

ادعای روزنامه اسرائیلی درباره زمان بندی توافق برجام

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ روزنامه صهیونیستی هاآرتص امروز (یکشنبه) در گزارشی به نقل از یک منبع صهیونیستی نوشت که مقامات آمریکایی ممکن است بخواهند امضای توافق هسته ای با ایران را به بعد از انتخابات کنگره به تعویق بیندازند. در ماه نوامبر.

پیشتر یکی از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا با تایید دریافت پاسخ ایران از طرف اروپایی درباره مذاکرات بازیابی برجام گفت: پاسخ تهران به درخواست خود را در کشورهای اروپایی دریافت کرده ایم. ما در حال یادگیری هستیم و پاسخ ما از طرف انگلیسی به طرف مقابل اعلام می شود، اما پاسخ ایران خوب نیست.

پاسخ آمریکا به پاسخ ایران

سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا گفت: واشنگتن در حال بررسی دیدگاه تهران درباره واکنش آمریکا به متن توافق است که می‌تواند تحریم‌ها را لغو کند و هر زمان که لازم باشد به آن پاسخ دهد.

به گزارش ایرنا، «ساموئل وربرگ» سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «الشرق» گفت که کشورش و شرکای آن درباره واکنش ایران به چشم آمریکا صحبت می‌کنند. . ایالات متحده پس از پایان مذاکرات، پاسخ خود را به اتحادیه اروپا که به عنوان میانجی عمل می کند، ارائه خواهد کرد.

سخنگوی منطقه‌ای وزارت امور خارجه آمریکا گفت: آمریکا در حال آماده‌سازی و مذاکره با شرکای اروپایی امضاکننده این قرارداد (انگلیس، فرانسه و آلمان) است.

وی افزود: باید دیدگاه ایران را بررسی کنیم و در زمان مناسب با میانجی گری اروپا پاسخ خواهیم داد.

این مقام آمریکایی گفت که ایالات متحده معتقد است “تا زمانی که در مورد همه جزئیات توافق نکنیم، توافقی حاصل نخواهد شد.”

وربرگ در ادامه گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی الشرق گفت: کشورش معتقد است که «مطالعات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نباید بر شرایط بازگشت به توافق هسته‌ای تأثیر بگذارد، زیرا ایران باید مطابق با این آژانس با آژانس همکاری کند. با تعهداتش در معاهده منع اشاعه تسلیحات هسته ای». »

این مقام آمریکایی در بخشی دیگر از این مصاحبه گفت که آمریکا ابزار و ابزار لازم را برای مقابله با آنچه به اعتقاد او «چالش‌های امنیتی ایران به‌ویژه در حوزه پرتاب» است، در اختیار دارد.

بر اساس این گزارش، وربرگ همچنین گفت که برنامه دفاعی و مقابله‌ای ایران «بد» است و «تهدیدی برای امنیت آمریکا و متحدانش در خاورمیانه – حتی اگر به توافق هسته‌ای 2015 بازگردد» تلقی می‌شود.

جزئیات نمونه قرارداد

علی خزریان در یادداشتی نوشت: یکی از مواردی که باید در متن توافق به آن پرداخته شود این است که آمریکا بگوید از توافق خارج نشده و از آن استفاده نمی کند. . یک ضربه دیگر زده شد، اما چیزی نشد.

به روز رسانی پیش نویس توافقنامه بازیابی برجام

به گزارش خبرآنلاین، علی خزریان نماینده مجلس و نماینده جبهه پایداری در یادداشتی در توییتر خود نوشت:

در دیدار با فعالان دانشجویی دانشگاه های تهران برای متن مکتوببرنده مذاکراتدر نقد برخی از رازها و مناسباتی که منجر به انحراف از محتوای متن می شود، بر بهره مندی از توانایی کنشگران سیاسی و دانشگاهی در بررسی و نقد و پیگیری در جهت موفقیت آمیز بودن توافق تاکید شد.

به گفته رهبر انقلاب و قانون راهبردی رفع تحریم‌ها، قبل از لغو تحریم‌های برجام و تایید خلع سلاح هسته‌ای آن مجازات‌ها، هیچگونه خلع سلاح هسته‌ای انجام نشود. به گفته رهبران، این یک خط قرمز است، سیاستی که هیچ کس نباید از آن عبور کند.

اگرچه طبق متن پیش‌نویس به این معنا نیست که آمریکا تحریم‌های برجام را حذف می‌کند و ما آنها را اجرا می‌کنیم و در صورت لغو تحریم‌ها، #ایران اقدامات خلع سلاح هسته‌ای خود را پس از پایبندی به این دو طریق انجام خواهد داد. . . اما، قبل از برداشته شدن همه تحریم ها، ایران باید کار خودش را انجام دهد.

ما به توافق نزدیک بودیم

یک مقام اروپایی گفت: پاسخ ایران را می توان در این دید که آنها نمی خواهند این توافق را تکمیل کنند، حتی زمانی که ما به توافق خیلی نزدیک هستیم.

به گزارش همشهری آنلاین، پس از ارسال نظرات جمهوری اسلامی ایران به پاسخ آمریکایی ها در نامه ای به «انریکه مورا» رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اتحادیه اروپا و آمریکا به دلیل اصرار ایران اخذ ضمانت و تعیین مسائل تعمیر و نگهداری و راه ها منفی صحبت کردند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پاسخ ایران را «غیرسازنده» دانست و دیپلمات‌های اروپایی آن را «بد»، «نامناسب» و «ناامیدکننده» دانستند.

روز گذشته «باراک راوید» گزارشگر «آکسیوس» به نقل از یک مقام آمریکایی در پایگاه خبری نوشت که برخی از نقاط ایران بسته شده و برخی دیگر همچنان باز است.

راوید همچنین در پیامی توئیتری به نقل از سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نوشت: این یک مذاکره با درگیری های فراوان است، ما در حال بررسی واکنش ایران و همکاری با متحدان ترویکای اروپایی هستیم.

این مقام آمریکایی با بیان اینکه ما در حال ارتباط نیستیم، گفت: در هفته های اخیر برخی مکان ها بسته شده است اما برخی دیگر همچنان باز هستند.

اگرچه اطلاعات دقیق و رسمی از پاسخ ایران در دست نیست، اما از کلیات اظهارات سران کشورمان و اظهارات رسانه های خارجی در مورد صحبت درباره پاسخ ایران به جمهوری اسلامی ایران می توان فهمید. بر اصول و مبانی اولیه خود کوتاه نیامده است و در دفاع از حقوق ملت ایران به ویژه تمرکز بر منافع اقتصادی حاصل از توافق، مذاکره در مورد تضمین و بسته شدن پرونده حمایتی که بر اساس اصل گروه ماست، ایستادگی کرده است. کشور.

3 اپلیکیشن ایرانی

لارنس نورمن، خبرنگار وال استریت ژورنال، دیروز از منابع خود گفت که ایران در پاسخ خود از آمریکایی ها سه چیز پرسیده است:

1. رفع ابهام لغو تحریم ها 2. تضمین های طرف آمریکایی و 3. بستن مسائل دفاعی قبل از تاریخ اجرا.

باراک راوید، خبرنگار نشریه آمریکایی اکسیوس نیز از سخنان یک مقام ارشد اروپایی درباره جزئیات واکنش ایران نوشت.

یک مقام ارشد اروپایی که مستقیماً در مذاکرات با ایران دخیل است، گفت: پاسخ ایران موضوع تحقیقات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را دوباره روی میز قرار داد، در حالی که ایالات متحده و کشورهای اروپایی فکر می‌کردند که سه کشور (بریتانیا، فرانسه و آلمان) قبلاً تصمیم گرفته‌اند.

این مقام اروپایی همچنین گفت: واکنش ایران بسیار مشکوک است. تهران می‌خواهد اسناد هماهنگی اتحادیه اروپا در مورد دفاع هسته‌ای را که قبلاً از چارچوب انعطاف‌پذیر ما خارج شده‌اند، تجدید کند – و ایرانی‌ها قطعاً با پاسخ آنها در 15 اوت موافقت خواهند کرد.

این مقام اروپایی گفت: پاسخ ایران را می توان در این دید که حتی زمانی که به توافق نزدیک شده ایم، نمی خواهند این توافق را تکمیل کنند.

مرندی: ایران صبور خواهد بود

به گزارش خبرآنلاین، مشاور گروه هسته ای ایران گفت: ایران صبور خواهد بود. آمریکا در دوره اوباما به طور سیستماتیک توافق را نقض کرد و در دوره ترامپ و بایدن فشار زیادی بر مردم بیگناه وارد شد.

بنابراین ایران ابهامات و خلأهای قانونی موجود در متن {توافق نامه} را نمی پذیرد. زمستان در راه است و اتحادیه اروپا با یک بحران جدی مواجه است.

ترس از بازگشت دولت بایدن به برجام

در عین حال مذاکرات برای لغو تحریم ها قریب الوقوع است و جنبش های مخالف در داخل ایالات متحده برای جلوگیری از بازگشت آمریکا به پذیرش – پذیرفته شدننماینده جمهوری خواه مجلس نمایندگان این کشور از ترس بازگشت دولت بایدن به این توافق خواستار توقف مذاکرات با ایران شد.

به گزارش ایرنا، رونی جکسون، نماینده جمهوری خواه ایالت تگزاس در مجلس، از راهبرد شکست ترامپ مبنی بر «فشار بالا» بر مردم ایران و اتهامات واهی مکرر و اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران، از رئیس جمهور دموکرات خواست. . جو بایدن از آمریکا برای پایان دادن به مذاکرات با ایران.

این مقام آمریکایی گفت: راهبرد «فشار بالا» ترامپ علیه ایران جواب داد چون ضعف نشان نداد!

جمهوری خواه ادامه داد: ما نمی توانیم اجازه دهیم بایدن همه این کارها را با حفظ توافق هسته ای انجام دهد.

با رسیدن به تحریم ها، مذاکرات به تعویق می افتد

همزمان با رسیدن مذاکرات لغو به ایستگاه پایانی، 50 قانونگذار دموکرات و جمهوری خواه آمریکا در نامه ای به رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا از توافق با ایران برای لغو مجازات ها ابراز نگرانی کردند.

34 نماینده دموکرات و 16 نماینده جمهوری خواه در نامه ای به رئیس جمهور ایالات متحده که روز پنجشنبه به وقت محلی منتشر شد، از وی خواستند متن کامل درخواست بازگشت ایالات متحده به برنامه اقدام حاشیه اقیانوس آرام را ارائه کند. (برجام) به کنگره. .

این 50 قانونگذار آمریکایی در نامه خود از بایدن خواستند تا قبل از پیوستن به کنگره و دولت به همه احزاب اجازه دهد. پذیرش – پذیرفته شدن با تیم حقوقی در مورد بازگشت به توافق صحبت کنید.

آنها در این نامه با تکرار اتهامات بی اساس متوجه جمهوری اسلامی ایران می گویند که نگران برخی بندهایی هستند که ممکن است در متن نهایی توافق گنجانده شود.

این اعضای کنگره آمریکا بلافاصله به بایدن گفتند: ما از شما می خواهیم که قبل از ارائه تمام اسناد توافقنامه و همه توافقات جانبی به کنگره، وارد توافق نشوید.

انتظار می‌رود رابرت مالی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای آمریکا و نماینده ویژه این کشور در امور ایران، در نشست محرمانه با اعضای کنگره درباره وضعیت مذاکرات هسته‌ای با ایران توضیحاتی را به قانونگذار آمریکا ارائه کند.

وب سایت پولیتیکو عصر جمعه به وقت محلی با استناد به یادداشت دریافتی اعلام کرد که راب (رابرت) مالی قرار است در 14 سپتامبر (16 سپتامبر) در کنگره حاضر شود و توضیحات خود را به اعضای کمیته روابط مجلس نمایندگان ارائه کند. از نمایندگان