آخرین اخبار از طرح رد شدن از کار ساخت و ساز در لرستان – خبرگزاری مهر ایران و اخبار بین الملل


خبرگزاری مهر – گروه استانی: اجرای طرح پرش ساختمان یکی از پروژه های بر اساس برنامه دولت سیزدهم است که با توجه به ماهیت این طرح سالانه یک میلیون خانه در کشور ساخته می شود.

آنچه برای ساخت این اقامتگاه ها ضروری است، تامین زمین برای ساخت این واحدها است، موضوعی که در لرستان به ویژه مرکز این استان به چالش تبدیل شده است.

بزرگترین چالش عدم واگذاری زمین برای ساخت واحدها در لرستان است

استان لرستان دارای 80 هزار واحد از مجموع چهار میلیون واحد مسکونی پیش بینی شده برای ساخت است و به گفته مسئولان برای ساخت این تعداد خانه مسکونی به 1400 هکتار زمین نیاز است.

آخرین اخبار از طرح جهش ساخت و ساز در لرستان

با توجه به همه مزایای این طرح و علاقه رئیس جمهور به ساخت این اقامتگاه ها در استان های مختلف کشور، آنچه مشخص است اجرای این طرح در لرستان چالش بزرگی را تحت تاثیر قرار داده است، بنابراین همچنان بحث حفظ و حراست وجود دارد. گروه ها از جمله راه و شهرسازی و همچنین بین سایر نهادها که زمین برای توزیع در این بخش ها باقی مانده است، اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.

تاخیر در روند تامین زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در لرستان، مخالفت متقاضیان ساخت این واحدها در لرستان را به دنبال داشته است، موضوعی که خواستار نهادهای متولی به ویژه مدیران کل کشور و دولت است. دولت. معاونت تشکیل دولت لرستان برای آن چاره اندیشی کند.

کمبود 450 هکتار زمین برای واحدهای مسکونی

وحید کرم الهی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان درباره اختیارات جدید اجرای پروژه ساخت خانه در لرستان به مهر گفت: حدود 150 هزار نفر در قالب این طرح در دولت ثبت نام کرده اند.

وی گفت: در این سرشماری حدود 40 هزار نفر به عنوان کاندیدا معرفی شدند.

آخرین اخبار از طرح جهش ساخت و ساز در لرستان

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان نیز گفت: برای احداث این مناطق مسکونی بین 400 تا 450 هکتار کسری زمین در استان وجود دارد.

ما کشور خودمان را می خواهیم

بهرام دلفان، رئیس دانشگاه لرستان نیز با اشاره به برخی اطلاعات مبنی بر وجود بقایای زمین در محوطه این دانشگاه گفت: این گزارش یک گزارش کذب است.

وی گفت: زمین اینجا 300 هکتار اعلام شده است.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه زمین دانشگاه استان 120 هکتار است، گفت: اگر گزارشی از این زمین ها تهیه کنید، این زمین ها تپه ماهور است و در جایی قابل ساخت نیست.

دلفان تصریح کرد: اکثر واحدهای ما اکنون در شهر خرم آباد پراکنده هستند و هنوز به دانشگاه منتقل نشده اند و 50 درصد طرح توسعه ما در آنجا تکمیل نشده است، بنابراین باید به این کشورها نیاز داشته باشیم.

آخرین اخبار از طرح جهش ساخت و ساز در لرستان

وی افزود: 60 هکتار از زمین دانشگاه را به ساختمان مهر واگذار کرده ایم، اکنون ساختمان مهر در قلب دانشگاه قرار دارد.

عملیات در لرستان قفل است

علی اکبر باقری، مدیر کل ثبت اسناد و املاک لرستان نیز در خصوص این ایده و مهر گفت: زمین مشمول اداره کل راه و شهرسازی جزء حریم خانه دانشگاه لرستان، دانشگاه لرستان است. علوم پزشکی و اموال مربوط به اداره کل حیات دولت است.

وی گفت: بزرگترین حوزه ای که راه و شهرسازی برای این پروژه معرفی کرده مربوط به دانشگاه هاست.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان ادامه داد: با توجه به اختلاف اداره کل راه و شهرسازی و همچنین دانشگاه ها و دستور صادره از سوی مراجع، انتشار سند رسمی برای این منظور ممنوع است.

باقری تصریح کرد: به همین دلیل هم اکنون کارها قفل شده است.